Bucak'ta ticaret ve sanayi odası başkanlığına üye olanların 31 Ekim tarihine ödemesi gerekmektedir.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından, aidat son ödeme tarihinin 31 Ekim olduğuna dair duyuru yapıldı.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Üyelerimiz tarafından ödenmesi gereken Yıllık Aidat ve Munzam Aidat, 5174 Sayılı Kanunun 24.ve 25. maddelerinde açıklanmıştır. Buna göre:
· YILLIK AİDAT: Üyenin her yıl ödemekle yükümlü olduğu aidattır.
· MUNZAM AİDAT: Gerçek kişi tacir ve sanayicinin bir yıl ikindeki gelir vergisine matrah teşkil eden TİCARİ KAZANÇLARI, tüzel kişi sanayicilerin ise TİCARİ BİLANÇO KARLARI üzerinden binde 5 oranında ayrıca ödemekle yükümlü oldukları aidattır.Üyeler herhangi bir bildirim beklemeden yıllık gelir ve kurumlar vergisi beyannameleri ile müracaatla munzam aidatlarını ödemekle mükelleftirler. Üyelerimizin, vergi dairelerine bildirdikleri gelir veya kurumlar vergisi matrahlarının içerisinde GMSI,MSI, Zirai Kazanç veya Serbest Meslek Kazancı varsa beyanname örneği ile odamıza başvurmaları halinde, üyelerimizin lehine gerekli düzeltme yapılacaktır. Yıllık Aidat ve Munzam Aidatın ödeme süreleri 2.TAKSİT SON ÖDEME TARİHİ: 31 EKİM 2022 Süresinde ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidatlara 6183 Sayılı AMME ALACAKLARI TAHSİL USULÜ HAKKINDA KANUN hükümleri uyarınca, gecikme zammı uygulanarak tahsil edilir. Bu çerçevede; üyelerimizin Yıllık Aidat ve Munzam Aidat borçlarını odamız veznesine ödemeleri İLANEN DUYURULUR. Fatih Mah.Süleyman Demirel Bulvarı No:163 –BUCAK/BURDUR Tel:(0248)325 11 00 – 325 11 01- Fax:325 69 19
Burdur'un Bucak ilçesinde görev yapan muhtarlar, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu ziyaret ederek ilçe ile ilgili görüş ve önerilerini paylaştı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdiği Bucak İlçesinde, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile lisans ve lisansüstü öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin işbirliği usul ve esasları belirlendi.
Burdur'un Bucak ilçesinin Çobanpınarı Köyü gençlerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Oyuncusu Yaşar Ay ve kuzeni Seyit Ay, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'nın açılışına katıldı. Meçikoğlu, stantları ziyaret ederek katılımcılarla sohbet etti ve ürünler hakkında bilgi aldı.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası, 2023 yılı 2. taksit aidat ödemelerinin 31 Ekim 2023 Salı günü sona ereceğini duyurdu. Üyeler, ödemelerini online olarak veya oda veznesinden nakit, kredi kartı ile yapabilirler.
Yorumlar (0)