Burdur / Bucak

Bucak Ziraat Odası’nda Seçim Heyecanı: Oy Verme İşlemi Başladı

Bucak Ziraat Odası'nda olağan genel kurulu başladı. Bilal Özel ve Suat Atalay'ın aday olduğu seçimlerde 63 delege başkanını seçecek

Bucak Ziraat Odası’nda Seçim Heyecanı: Oy Verme İşlemi Başladı

Bucak Ziraat Odası’nda olağan genel kurulu başladı. Bilal Özel ve Suat Atalay’ın aday olduğu seçimlerde 63 delege başkanını seçecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Bucak Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda divan başkanlığına Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay getirildi. Divanın görevi almasının ardından Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, 4 yıllık faaliyet raporunu delegelerle paylaştı. Başkan Özdemir, “2004 yılında odaya yaptırdığım kayıttan sonra odanın çeşitli kademelerinde üye, yönetim kurulu üyelikleri, başkan yardımcılığından sonra 2011 yılında Bucak Ziraat Odası Başkanlığı yapmaya başladım. Burdur’da, Burdur Ziraat Odası’ndan sonra 14 bin 63 üye sayısı ile en fazla sivil toplum örgütlerinden birisiyiz. Bu üyelerimizden 8 bin 800 üyemiz aktif şekilde çalışmaktadır. Göreve geldiğimiz süreçte ilk olarak Bucak Ziraat Odası’nı kendi binasına kavuşturmak için çalışmalar yaptık. 2013’te başladığımız çalışmalar sonucu, 2015 yılında Bucak Ziraat Odası binası inşaatını ihaleye vererek 1 milyon 120 bin liraya bina ve tüm masraflarla birlikte yaklaşık 1 milyon 700 bin liraya binanın tüm yapımını tamamladık.” diye konuştu.

2018 yılında ucuz gübre ve ilaç sattıklarını vurgulayan Özdemir, “Amacımız çiftçimizin kalkınması ve oda olarak katkı sağlayabilmek için, odamız kanalı ile 2018 yılı içerisinde 400 ton gübre ve buna ek olarak tohum, ilaç sattık. Çiftçilerimizden oda ile ilgili evrak ve dosyalardan üyelik aidatı haricinde ücret almadık. Çiftçilerimizi bilgi alışverişi için tarımsal fuarlara götürdük” dedi.

Başkan Muzaffer Özdemir’in faaliyet raporu ve tahmini bilançonun ödenmesinin ardından oylamaya geçildi.Oylamaya sunulan çalışma raporu ve faaliyet raporu delegelerden kabul görmedi.İbra edilmeyen Başkan Muzaffer Özdemir, “Seçimlerin ardından yeni gelecek yönetim bu konuyu araştırmak bilançoları denetlemek için komisyon kurulabilir” dedi.

Ziraat Odası Başkanlığına aday olan Bilal Özel,seçildiği takdirde çiftçilere yönelik yapacağı hizmetleri anlattı. Özel, “Üreticimizin sıkıntıya düşmemesi için elimden geleni arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. Üreticilerimizle bir araya gelerek istişarelerde bulunacağız.Şeffaf ve denetlenebilir bir yönetim olacağız.Diğer ilçe ve il Ziraat Odaları ile birlikte çalışarak odamızı en verimli hale getireceğiz.Ayrıca Toprak Mahsülleri Ofisi’nin sadece haşhaş için değil diğer ürünler içinde yaz döneminde açılması için çaba göstereceğiz” diye konuştu.

Diğer Başkan Adayı Suat Atalay da kürsüden yaptığı konuşmada kendisinin hem çiftçi hem de hayvancılık ile uğraştığını belirterek, Bucak Ziraat Odası için uygun isim olduğunu dile getirdi. “Ziraat Odası Başkanlığı şunu yapacam bunu yapacam demekle olmuyor.Ben kendimin bu odaya daha faydalı olabileceğimi düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde Bilal Özel’in listesi ile Suat Atalay’ın listesi delegelerden oy alacak.Saat 17’de sandıkların kapanmasının ardından Bucak Ziraat Odası’nın yeni başkanı belli olacak.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ta Ziraat Odası saha çalışmalarını sürdürüyor
Bölgesel

Bucak'ta Ziraat Odası saha çalışmalarını sürdürüyor

Burdur Bucak'ta hububat türlerinin bölgeye uyumlu olanların tespiti ve gelişimi için kamu kurumları, çiftçiler ile işbirliği içerisinde 2023 üretim sezonunda da çalışmaları devam ediyor.

Başkan Özel, kadınlar gününü unutmadı
Etkinlik

Başkan Özel, kadınlar gününü unutmadı

Geçtiğimiz ay yapılan kongrede güven tazeleyen Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, 8 Mart'ta kadınları unutmadı.

Üreticilerin Dikkatine! İşte son başvuru tarihi
Bölgesel

Üreticilerin Dikkatine! İşte son başvuru tarihi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından satışa sunulacak olan üçüncü tur yemlik arpa başvurularının başladığını duyuran Başkan Bilal Özel, son başvuru tarihini açıkladı.

Bucak Ziraat Odasından deprem bölgesine yem yardımı
Bölgesel

Bucak Ziraat Odasından deprem bölgesine yem yardımı

Bucak Ziraat Odası’nın deprem bölgesinde yetiştiricilik yapan üreticilerinin ihtiyacı olan yemler deprem bölgesine ulaşarak, dağıtımı gerçekleştirildi.

Bucak Ziraat Odasında Başkan Bilal Özel güven tazeledi
Bölgesel

Bucak Ziraat Odasında Başkan Bilal Özel güven tazeledi

4 yıllık görev süresini tamamlayan Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Özel, bugün düzenlenen Genel Kurulla güven tazeledi.

Bucak Ziraat Odasında Seçim Zamanı Başkan Bilal Özel tek aday
Bölgesel

Bucak Ziraat Odasında Seçim Zamanı Başkan Bilal Özel tek aday

Burdur'un Bucak ilçesinde çiftçiler birlik beraberlik içerisinde tek adayla sandığa gidiyor.