Burdur / Burdur

Burdur Belediyesinden ‘Atatürk’ çerçevesi

Burdur Belediye Başkanlığı tarafından Ulu Önderimizin ebediyete intikalinin 82’inci yıldönümü münasebetiyle marka caddelerdeki banklara Atatürk anmalığı fotoğraf çerçeveleri yerleştirildi.

Burdur Belediyesinden ‘Atatürk’ çerçevesi

Burdur Belediye Başkanlığı tarafından Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’inci yıldönümü münasebetiyle marka caddelere Atatürk anmalıkları yerleştirildi. Ulu Önderimiz Atatürk’ün fotoğrafının bulunduğu anmalık çerçeveleri, Köprübaşı mevkisi, Cumhuriyet Meydanı, Şeker Meydanı ve İstasyon Caddesinde bulunan banklara yerleştirildi.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısını yaşatmak için fotoğraf çerçevesinin yerleştirilmesine karar verdiklerini dile getiren Başkan Ercengiz, “Ulu Önderimizin ebediyete intikalinin 82’inci yıldönümünü üzüntüyle, her birimizin kalbinde ince bir sızı ile yaşıyoruz. Atamız bizim fikrimizin ince gülü, bizim yolumuzdaki en büyük ışığımız. Keşke ömrü yetseydi de bir fotoğraf çektirebilseydik diye düşündüğümüz önemli şahsiyetlerin en başında gelendir. Malumunuz koronavirüs nedeniyle etkinlik ve programlarımızı mütevazi bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Biz de Ulu Önderimizi anmak amacıyla marka caddelerimize fotoğraf çerçevelerimizi yerleştirerek, vatandaşlarımızın Atamızla birlikte bir fotoğrafa sahip olmasını istedik. Burdur halkının cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir halk olması dolayısıyla fotoğraf çerçevelerine büyük ilgi göstereceğini biliyorum. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, saygı, sevgi, minnet ve özlemle bir kez daha anıyorum” diye konuştu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kızılkaya'da coşkulu fener alayı
Etkinlik

Kızılkaya'da coşkulu fener alayı

Burdur Bucak Kızılkaya Beldesinde her yıl yapılan fener alayı yine büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması
Etkinlik

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümünde İlimizde düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Başkan Uysal, ’19 Mayıslar hayatın içinde hep var’
Bölgesel

Başkan Uysal, ’19 Mayıslar hayatın içinde hep var’

Antalya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.

Başkan Yusuf Keyik'ten, 19 Mayıs mesajı
Etkinlik

Başkan Yusuf Keyik'ten, 19 Mayıs mesajı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayınladı.

Başkan Ali Çandır'dan, 19 Mayıs mesajı
Etkinlik

Başkan Ali Çandır'dan, 19 Mayıs mesajı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Konyaaltı ‘Gençlik Şöleni’ne hazır
Etkinlik

Konyaaltı ‘Gençlik Şöleni’ne hazır

Konyaaltı Belediyesi’nin, belediye hizmet binası önünde gerçekleştireceği ve içerisinde 14 farklı etkinliğin yer aldığı ‘Gençlik Şöleni’ programında vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlayacak.