Burdur’da İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisi Başhekimliği kalite birimi, 112 istasyonlarında saha değerlendirmeleri yapıyor.
Yapılan değerlendirmelerde istasyonların ve çalışanların her an hazır oluş kabiliyetleri ile istasyonların teknik ve tıbbi donanımları en üst seviyede tutulması amaçlanıyor.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "İl Ambulans Servisi Başhekimimiz Dr. Cemal Şencan başkanlığında, İl Ambulans Servisi Başhekimliğimiz Kalite Birimi tarafından Merkez ilçe, Altınyayla, Gölhisar ve Kemer ilçelerimizde yapılan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları saha değerlendirmeleri devam etmektedir. Yapılan değerlendirmelerle istasyonlarımız ve çalışanlarımızın her an hazır oluş kabiliyetleri ile istasyonlarımızın teknik ve tıbbi donanımları en üst seviyede tutulması amaçlanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.
Kistik Ekinokokkoz (Kist Hidatik) parazitin sebep olduğu, ciddi sağlık sorunlarına yol açan bir hastalıktır. Belirtileri ve korunma yolları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
Burdur’da 25 Mayıs'ta yaşanan diyaliz olayı sonrası hastaların güncel durumları açıklandı. İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen son bilgiler ve gelişmeler hakkında detaylı bilgi edinin.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ambulans kazalarının önlenmesi, etkin ve verimli bir hizmet sunumunun sağlanması amacıyla hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personeline "Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE)" periyodik olarak verilmektedir.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Temel Eğitim" programı kapsamında ambulans personeli acil durumlara müdahale becerilerini geliştirdi. Törende hizmet içi eğitimlerin önemi vurgulanırken, katılımcılara belgeleri takdim edildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Hizmetleri başkanlıklarında değişiklikler yapıldı. Yeni başkanların görevlerinde başarılar diliyoruz.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Murat Erk kimdir? Dr. Musa Murat Erk biyografisine buradan ulaşabilirsiniz...
Yorumlar (0)