Burdur / Burdur

Burdur'da 14 yaşında ki Eylül’den depremzedelere moral mektubu

Burdur’da yaşayan 14 yaşındaki Eylül Aliye Türken, depremzedeler için yakın çevresinden para toplayarak hazırladığı yardım kolisine mektup bıraktı.

Burdur'da 14 yaşında ki Eylül’den depremzedelere moral mektubu

Burdur’da yaşayan 14 yaşındaki Eylül Aliye Türken, depremzedeler için yakın çevresinden para toplayarak hazırladığı yardım kolisine mektup bıraktı. Türken'in mektubunda "En büyük sevgimizle yanınızdayız. Her zorlukta yanınızda olmaya hazırız. Elimden gelse hepinizi kucaklayabilsem. Yine de siz öyle düşünün. Kocaman sarılıyorum size. Hayatta kaldığınız için teşekkürler" sözleri, okuyanları duygulandırdı.
Kahramanmaraş merkezli büyük depremzedelerin yaralarını sarabilmek için 7 den 70 e herkes seferber olmuş durumda. Depremin yaşandığı ilk günden itibaren deprem bölgesine yardımlar aralıksız olarak gönderiliyor. Deprem bölgesine gönderilen yardım kolilerinin içine bazı çocuklar da depremzedelerin acılarını paylaştıklarını bildirdikleri mektupları koydular. Burdur’da yaşayan 14 yaşındaki Eylül Aliye Türken, ailesinden ve çevresinden topladığı paralarla hazırladığı yardım kolisinin içine bir mektup bırakarak yardımının ulaşacağı depremzedeye destek mesajlarını iletti.

"Elimden gelse hepinizi kucaklayabilsem"

Eylül Aliye Türken, duygularını dile getirdiği mektupta şu ifadeleri kullandı:
Sevgili depremzede dostlarım, sevgili yardım sever dostlarım, evet hepiniz benim dostlarımsınız. Bir tek benim değil, tüm Türk Milletinin dostusunuz. Ben ve çevrem sizin yanınızda. En büyük sevgimizle yanınızdayız. Her zorlukta yanınızda olmaya hazırız. Elimden gelse hepinizi kucaklayabilsem. Yine de siz öyle düşünün. Kocaman sarılıyorum size. Hayatta kaldığınız için teşekkürler. Ben size ulaşamam ama siz bana ulaşın numaram arkada yazıyor. Hepiniz kardeşimsiniz, arkadaşım olun. Umarım ki, bu ilaçlar yaranıza merhem olur. Ben ve arkadaşlarım aldık bunları, hepinize geçmiş olsun. Sizi, bize bağışlayan rabbime şükürler olsun."

"Neler yapabileceğimi düşündüm ve sosyal medya hesabımdan bir paylaşım yaptım"

Bu fikrin nasıl oluştuğunu anlatan Eylül Aliye Türken, “Depremleri televizyonda gördüm ve boş boş oturmak hiç içime sinmiyordu, rahat edemiyordum. Neler yapabileceğimi düşündüm ve sosyal medya hesabımdan bir paylaşım yaptım. Bir yardım kampanyası olarak paylaştım, arkadaşlarım, ailem, çevrem hepsi destek oldular. Hepsinden belli bir miktar para toplayıp, bütünleştirdim. Onlarla deprem bölgelerine yardım malzemeleri aldım ve gönderdim. Hala kampanyaya para toplamaya devam ediyorum. Devletten gelen bir bursum var, bursumu bağışlıyorum. Depremzedeler için evler hazırlayıp, yerleştirilmelerine yardım ediyorum. Aldığım yardım malzemelerini güzelce paketledik, paketlerken içine bir de mektup yazmak istedim. Mektupta kendi içimden geçenlerden, duygularımdan bahsettim. Bir de numaramı bıraktım, belki ararlar, dertleşmek isterler, acılarını paylaşmak isterler diye onların yanlarında olduğumu belirtmek istedim. Umarım gönderdiğimiz yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine en güzel şekilde ulaşır" dedi.
Anne Atiye Türken ise, "Ben de biraz ona yardımcı oldum. Ailemden, komşularım herkes onu görünce bir heveslendi, herkes bağış yapmak istedi. Herkese çok çok teşekkür ediyorum" sözlerine yer verdi.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur'da kursiyerlerin diktiği oyuncaklar depremzede miniklere dağıtıldı
Bölgesel

Burdur'da kursiyerlerin diktiği oyuncaklar depremzede miniklere dağıtıldı

Burdur'da Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, kumaş oyuncakları elleriyle dikerek depremzede çocuklara dağıtıldı.

‘Sosyal Market Butik’ artık KOSHİM’de
Yerel Yönetim

‘Sosyal Market Butik’ artık KOSHİM’de

Antalya Konyaaltı Belediyesi’nin, depremzedeler için oluşturduğu Yardım Toplama Merkezi ve Sosyal Market Butik, artık Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi’nde

Hatay'dan Burdur'a geldi Acılarına taş basıp depremzedelere yardım ediyor
Bölgesel

Hatay'dan Burdur'a geldi Acılarına taş basıp depremzedelere yardım ediyor

Hatay'dan Burdur'a gelen depremzede, ablasını ve yeğenlerini kaybetmesine rağmen yurttaki çalışmalara yardım ediyor.

İlmek ilmek örülüyor depremzede kadınlar hayata tutunuyor
Yaşam

İlmek ilmek örülüyor depremzede kadınlar hayata tutunuyor

Depremin derin yaralar bıraktığı Adıyaman’da Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) , afetten etkilenen kadınların rehabilitasyonu ve sosyalleşmeleri amacıyla örgü atölyesi etkinliği düzenledi.

Burdur Kent Konseyi Kadın Meclisi, depremzedeler için hazırladı
Bölgesel

Burdur Kent Konseyi Kadın Meclisi, depremzedeler için hazırladı

Burdur K.K Kadın Meclisi depremzedelerimizin yaralarına merhem olmak adına başlattığı çalışmada depremzedeler için hazırladıkları kıyafetleri deprem bölgesine ihtiyaç sahiplerine gönderiyor.

Burdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördü
Bölgesel

Burdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördü

Burdur'da yaşayan serebral palsi hastası genç kız, engeli nedeniyle sadece iki parmağını kullanabildiği elleriyle yaptığı atkıları depremzede çocuklara bağışladı.