Burdur’da bir apartmanın bacasında çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın ekiplerin erken müdahalesiyle söndürüldü.
Yangın, saat 17.00 sıralarında Burdur merkez Konak Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan 3 katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, zemin katta kiracı olarak oturan Kazım Dutru evde yanan sobanın borusundan içeriye dumanların dolduğunu fark etti. Evde bulunan 2 çocuğunu dışarı çıkaran Dutru 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu.
İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri hem evin içinden hem de çatıdan yangına müdahale ederek söndürdü. Yangının soba borusunun içindeki kurumların tutuşması nedeniyle çıktığı tespit edilirken yangında herhangi bir yaralının olmadığı öğrenildi.
Aydın'ın Efeler ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılırken, havadan ve karadan müdahale eden ekipler bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit eden alevleri yoğun çalışmalar sonucu kontrol altına almayı başardı.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde önce otluk alandan çıktığı ve daha sonra geri dönüşüm tesisine sıçradığı öne sürülen yangın birçok ilçeden görüldü.
İzmir'in Dikili ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.
Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Velimeşe’de yol kenarında otluk alan ve çöp yangınında dumanlar gökyüzünü kapladı.
Düzce'de iki katlı evde çıkan yangında 2'si çocuk 5 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Çocuklarını ve aile üyelerini tek başına alevlerin arasından kurtaran ev sahibi, "10 saniye içinde ev kullanılmaz hale geldi. Yavrularımı güçlükle kurtardım" dedi.
Yorumlar (0)