Burdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele Ediyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde 30 farklı üniversiteden 197 sporcunun katılımıyla Üniversitelerarası Badminton Bölgesel Lig başladı. İlk 4'e giren üniversiteler, Süper Lig'e yükselecek.

Burdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele Ediyor

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin (MAKÜ) ev sahipliğinde "Üniversitelerarası Badminton Bölgesel Lig" müsabakalarını başlattı. 2-5 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen etkinlik, 30 farklı üniversiteden gelen 95 kadın ve 102 erkek sporcunun yanı sıra 30 hakemi ağırladı. Yoğun katılım nedeniyle müsabakalar, iki ayrı spor salonunda gerçekleştirilecek. İlk dört sırayı alan üniversiteler, gelecek yıl için Badminton Süper Ligi'ne katılma hakkı kazanacak.

Açılış töreniyle başlayan müsabakalara, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, yardımcıları, danışmanları, akademik personel ve sporcular katıldı. Törende Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Ramazan İmamoğlu ve Rektör Dalgar konuşmalar yaptı. İmamoğlu, müsabakaların iki salonda yapılmasına değinerek tüm takımlara başarılar diledi.

Sporun ve Sporcunun Evi: MAKÜ

Rektör Dalgar, üniversiteyi "sporun ve sporcunun evi" olarak tanımlayarak, katılımcıları selamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Türkiye'nin en iyi spor tesisi altyapısına sahip olduğunu vurguladı. Sporun, stratejik düşünme ve takım çalışmasını geliştirdiğini, bedensel ve zihinsel çevikliği artırdığını belirtti. Bilimsel araştırmalara göre, spor veya sanatla uğraşan bireylerin akademik başarısının daha yüksek olduğunu ifade etti.

Dijital dönüşüm ve yapay zeka konularına da değinen Dalgar, bu teknolojiler sayesinde işlerin basitleştiğini ve böylece kişilerin sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere daha fazla zaman ayırabileceğini söyledi. Üniversitenin bugüne kadar birçok takımı ağırladığını ve her birinin memnuniyetle ayrıldığını belirterek, tüm takımlara müsabakalarda başarılar diledi.

Burdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele EdiyorBurdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele EdiyorBurdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele EdiyorBurdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele EdiyorBurdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele EdiyorBurdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele EdiyorBurdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele EdiyorBurdur'da Badminton Heyecanı! 30 Üniversite Bölgesel Lig'de Mücadele Ediyor

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

 “Hedef Türkiye şampiyonu”
Spor

“Hedef Türkiye şampiyonu”

27-28 Nisan tarihlerinde 13 yaş altı Badminton turnuvasında Antalya il birincisi ve ikincisi olarak yarışı tamamlayan Melis Bulut ve Elif Çetinkaya Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak kazandı.

Badmintonda şampiyonlar belli oldu
Spor

Badmintonda şampiyonlar belli oldu

Badminton Okul Sporları Küçükler Grup Şampiyonası, Denizli’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Hasan Güngör Spor Salonu’nda gerçekleşen ve 25 takımdan 125 sporcunun final bileti için mücadele ettiği şampiyona düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Badminton grup şampiyonası Denizli'de başlıyor
Spor

Badminton grup şampiyonası Denizli'de başlıyor

Badminton Okul Sporları Küçükler Grup Şampiyonası, 03-05 Mayıs 2024 tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Düzce Badminton şampiyonları belli oldu
Spor

Düzce Badminton şampiyonları belli oldu

Düzce okul sporları Badminton müsabakalarında kızlarda Hamit Şerifoğlu Ortaokulu erkeklerde Kazım Aktaş Ortaokulu birinci oldu.

Badminton Müsabakaları Aydın'da Başladı
Spor

Badminton Müsabakaları Aydın'da Başladı

Okul Sporları Badminton Yıldızlar Kız-Erkek Grup Müsabakaları Aydın’ın ev sahipliğinde başladı.

Eskişehirli Genç Badmintoncular İftar Sonrası Antrenmanlarını Sürdürdü
Spor

Eskişehirli Genç Badmintoncular İftar Sonrası Antrenmanlarını Sürdürdü

Eskişehir’de 17 Yaş Altı Türkiye Şampiyonasına hazırlanan badmintoncu sporcular, çalıştıkları salonda birlikte iftar yapıp hazırlıklarına devam etti.