Karamanlı'da Kuru Mahsüller İçin Su Miktarı Artıyor!
Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı açıklamada, kuraklık nedeniyle kuru mahsullerde yaşanan gelişme geriliğini ve kuruma riskini göz önünde bulundurarak, barajdan ve hidrantlardan verilen su miktarını artıracaklarını duyurdu.
Başkan Fatih Selimoğlu'nun açıklamasına göre, daha önce dönüm başına 100 ton su verilen kuru mahsullere bundan sonra 150 ton su verilecek. Bu sayede kuraklığın olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve mahsullerin daha iyi gelişmesi hedefleniyor.
Başkan Selimoğlu açıklamasında, "Yağışların olmaması ve sıcakların gelmesi nedeniyle kuru mahsullerde gelişme olmadığını ve kuruma riski ile karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Bu nedenle barajımızdan ve hidrantlardan kuru mahsüllere dönüm başına 150 ton su vereceğiz. Hayırlı ve bereketli bir sezon dilerim." ifadelerini kullandı.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, düzenlediği basın toplantısında emeklilere yönelik müjdeyi açıkladı.
Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Hürmetçi Mahallesi’nde bulunan MANDAM Süt İşleme Tesisi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette Başkan Özdoğan’a İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Şükrü Dursun eşlik etti.
Hizmet-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Selahattin Ödemiş ve sendika temsilcilerinden oluşan heyet, belediye personeline ödemesi gerçekleştirilen bayram ikramiyeleri için, Belediye Başkanı Eyüp Kahveci’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi kucaklayan hizmetlerinin yanı sıra her kesimden ziyaretçilerini makamında ağırlamaya devam ederken, Hurdacılar Kooperatifi Başkanı Bahattin Öztürk Yıldız ve beraberindekileri kabul etti.
24 Temmuz Gazeteciler Bayramı münasebetiyle Oltu Belediye Başkanı Adem Çelebi bir grup gazeteci ile bir araya geldi.
Yorumlar (0)