Burdur

Burdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildi

Burdur'da 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü Burdur Şehitliği’nde düzenlenen tören ile kutlandı.

Burdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildi

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü Burdur Şehitliği’nde düzenlenen tören ile kutlandı.
Burdur Şehitliği’nde düzenlenen tören, Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutan Vekili Yavuz Çankaya, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Okyar tarafından şehitlik anıtına çelenk sunulması ile başladı. Daha sonra saygı atışıyla birlikte saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Tankçı Üsteğmen Kaan Gültekin’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu, Şehitlik Anı defterine günün anlam ve önemini belirten duygu ve düşüncelerini yazdı.
Vali Vekili Ahmet Mailoğlu Şehitlik Anı Defterine, “Aziz Şehitlerimiz; ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale zaferinin 108. yıl dönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canını feda eden şehitlerimizin gününü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi, askerlerine taarruzu değil ölmeyi emreden büyük Atatürk’ün, vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin, gazilerimizin, top yekün milletimizin zaferidir. 1 metrekareye 6000 merminin sığdığı, cepheler arası mesafenin 5 metrekareden az olduğu, Seyit Onbaşı gibi timsali imkansız görünenlerin mümkün kılınabildiği bir ruhun yaşadığı yerdir Çanakkale. Aziz şehitlerimizin temiz kanları ile suladığı kutsal vatan toprakları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal vatan topraklarından bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir. Bizlere bu büyük seferin gururunu armağan eden başta sevgili Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, isimli isimsiz bütün kahramanlarına, vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize en samimi duygularımla saygılarımı sunuyorum. Çanakkale geçilmez! Ne mutlu Türküm diyene!” söyleriyle duygularını yazdı.
Katılımcılar tarafından şehit mezarlarına karanfil bırakılmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti dinlendi. İl Müftüsü Enver Türkmen tarafından yapılan duanın ardından Burdur Şehitliğindeki tören sona erdi.

Burdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildiBurdur'da Çanakkale Zaferinin yıldönümünde kahraman şehitlerimiz yad edildi

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da 18 Mart Şehitleri anma programı
Etkinlik

Burdur'da 18 Mart Şehitleri anma programı

Burdur'da Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda anma programı düzenlendi.

Burdur'da şehitlerimiz kabirleri başında dualarla yad edildi
Bölgesel

Burdur'da şehitlerimiz kabirleri başında dualarla yad edildi

Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Burdur Şehitliğinde tören düzenlendi.

Bucak'ta şehitler unutulmadı; Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümünde dualarla anıldı
Bölgesel

Bucak'ta şehitler unutulmadı; Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümünde dualarla anıldı

Burdur'un Bucak ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla programlar düzenlendi. İşte detaylar...

Çavdır'da Kaymakam Gövercin 18 Mart'ta şehit ailelerini unutmadı
Bölgesel

Çavdır'da Kaymakam Gövercin 18 Mart'ta şehit ailelerini unutmadı

Burdur'un Çavdır ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla Çavdır Kaymakamı Mustafa Gövercin, şehitlerimizin kıymetli emanetleri olan ailelerine ev ziyaretlerinde bulundu.

Antalya Gazipaşa’da 18 Mart Şehitleri Anma töreni
Etkinlik

Antalya Gazipaşa’da 18 Mart Şehitleri Anma töreni

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla tören düzenlendi.

Şuhut’ta Çanakkale Deniz Zaferi töreni
Bölgesel

Şuhut’ta Çanakkale Deniz Zaferi töreni

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 108. yıl dönümü dolayısıyla tören yapıldı.