Burdur'da jandarma timleri tarafından Burdur genelinde göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göç ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.
Bu kapsamda, İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 01.11.2023-21.11.2023 tarihleri arasında Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordineli olarak yapılan planlı çalışmalar sonucunda icra edilen faaliyetler kapsamında;
İcra edilen (14) faaliyet hakkında adli/idari işlem yapılan (49) yabancı, (16) Türk Uyruklu olmak üzere toplam (65) şahıstan (1) şahıs tutuklanmış, (3)'ü Adli Kontrol şartıyla serbest, (12)'si ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış olup, (49) yabancı uyruklu şahıs ise idari işlemlerinin tamamlanmasına müteakip İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir.
Müdahale edilen olaylarda;
Burdur İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, (66) Düzensiz Göçmenin Burdur Göç İdaresi Müdürlüğünce yapılan işlemlerine müteakip Antalya, Şanlıurfa, İstanbul ve Aydın Geri Gönderme/Geçici Barınma Merkezlerine sevkleri sağlanmıştır.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 7 düzensiz göçmen ve bu göçmenlere para karşılığı organizatörlük yapan 2 kişi yakalandı.
Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında 20 düzensiz göçmen yakalandı, 20 düzensiz göçmen de kurtarıldı.
Edirne'den yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmaya çalışan 8 düzensiz göçmenin Avrupa hayalleri, sınırda yakalanmalarıyla son buldu.
Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında 12’si çocuk 27 düzensiz göçmen kurtarıldı.
Muğla’nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde Yunanistan adalarına yasa dışı yollardan gitmek için bindikleri lastik botun arızalanması üzerine sürüklenen bottaki 14 kişi kurtarıldı, 6 kişinin arama çalışmaları devam ediyor.
Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında 47 düzensiz göçmen yakalandı, 1 göçmen kaçakçısı şüphelisi gözaltına alındı.
Yorumlar (0)