Güvenlik güçlerimiz tarafından vatandaşlarımızın huzuru ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen trafik uygulamalara kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.
Bu kapsamda İl Emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından 20-21 Ağustos 2020 tarihlerinde İlimiz genelinde Trafik Birimleri tarafından Usulsüz Işıklı ve Sesli Uyarı İşaretlerinin Kullanımına yönelik özel denetimler yapılmıştır.
22 Ekip ve 40 Personelin katılımıyla gerçekleşen denetimlerde 1802 araç/sürücüsü kontrol edilmiş eksiği olan 243 araç/sürücüsüne K.Y.T Kanununun ilgili maddelerinden Trafik İdari Para Cezası uygulanmış 21 araç trafikten men edilmiştir.
EMNİYET EKİPLERİNDEN AĞIR YÜK TAŞIYAN ARAÇLARA YÖNELİK ÖZEL DENETİM
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Yorumlar (0)