Burdur’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Cumhuriyet Meydanı’nda Aile ve sosyal Hizmetler İl müdürlüğü tarafından açılan stantlarda vatandaşlara kadına yönelik şiddetle ilgili uyarıcı broşürler dağıtıldı.
Etkinlikte konuşan Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, “Bugün kadına yönelik şiddeti reddetme günümüz ve buna toplum olarak farkındalığımızı yaratıp farkında olmayanları fark etmeye davet etmek için bir araya geldik. Her türlü şiddete hayır ama hem annemiz hem eşimiz hem çocuğumuz olan kadına karşı şiddete özellikle hayır diyoruz.” dedi.
Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu ve etkinliğe katılan protokol üyeleri daha sonra açılan stantları gezerek bilgi aldı.
burduryenigün
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla CHP Burdur İl Kadın Kolları üyeleri, basın açıklaması yaptı.
Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında basın bildirisi yayımladı.
Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” programına katıldılar. Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen programa başta …
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)