Burdur'da İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşları bilgilendirmeye ve sağlığın her alanında sahada olmayı sürdürüyor.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi hemşire ve ebeler miniklerle bir araya gelerek, sağlıklı beslenme eğitimi verdiler.
İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi hemşire ve ebeleri İstiklal Kocabıyık ve Ayşe Akman Adile Önal Anaokulu’nun minik öğrencileri ile bir araya geldi. Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite eğitimlerini alan minikler hem eğlendiler hem öğrendiler.
Kistik Ekinokokkoz (Kist Hidatik) parazitin sebep olduğu, ciddi sağlık sorunlarına yol açan bir hastalıktır. Belirtileri ve korunma yolları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
Burdur’da 25 Mayıs'ta yaşanan diyaliz olayı sonrası hastaların güncel durumları açıklandı. İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen son bilgiler ve gelişmeler hakkında detaylı bilgi edinin.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ambulans kazalarının önlenmesi, etkin ve verimli bir hizmet sunumunun sağlanması amacıyla hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personeline "Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE)" periyodik olarak verilmektedir.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Temel Eğitim" programı kapsamında ambulans personeli acil durumlara müdahale becerilerini geliştirdi. Törende hizmet içi eğitimlerin önemi vurgulanırken, katılımcılara belgeleri takdim edildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Hizmetleri başkanlıklarında değişiklikler yapıldı. Yeni başkanların görevlerinde başarılar diliyoruz.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Murat Erk kimdir? Dr. Musa Murat Erk biyografisine buradan ulaşabilirsiniz...
Yorumlar (0)