CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de yaptığı konuşmada, Burdur'da sağlık hizmetlerinin yetersizliğine ve Burdurluların bu konudaki şikayetlerine dikkat çekti.
Akbulut, konuşmasında şunları söyledi:
"Ne yazık ki seçim bölgem Burdur'da sağlık anlamında vatandaşlarımızın çok fazla şikayeti var. İl merkezinde sadece devlet hastanemiz var. Bu anlamda şehir hastanemiz yok, eğitim araştırma hastanesi ihtiyacımız var ve yine tıp fakültesine ihtiyacımız var.
Bu konuyu yerel seçim öncesinde ilimizi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da iletmiştik. Cumhurbaşkanı'na ilde böyle bir talep olduğunu ve bu konuda yardımcı olmasını rica etmiştik. Cumhurbaşkanı da YÖK'e danışacağını ifade etmişti. Ama o günden bugüne herhangi bir bilgilendirme yapılmamıştır.
Şehirdeki insanların birçoğu tek devlet hastanesi olmasından kaynaklı zorluk çekmekte. Tek hastane yetmemekte ve eski hastane taşınmıştı. Yeni hastaneye taşınınca eski hastanenin etrafındaki esnaflarımızda muazzam bir şekilde iş kaybı yaşanmakta.
Bu bölgeye bir eğitim araştırma hastanesinin ve bir tıp fakültesinin muhakkak kazandırılması gerekiyor. Burdur'un sağlık sorunlarının çözümü için acil adımlar atılmalıdır."
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Ahmet Murat Koyuncu Sinanpaşa Devlet Hastanesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Halim Özçevik BİYOGRAFİ KİMDİR Halim Özçevik kimdir? Yeni Sağlık Bakan Yardımcısı Dr Halim Özçevik nereli kaç yaşında?
Acıbadem Kayseri Hastanesi Uzman Diyetisyeni Burcu Akbeyaz, dengeli beslenmek için besinlerde bulunan vitaminler hakkında bilgi vererek, “Dengeli beslenmek hem sağlığımızı korumak hem de hastalıktan korunmanın yollarından biri” dedi.
Erzurum’un kuzeyinde ve 3000 rakımları bulan Dumlu Baba Yaylası’nda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlara sağlık desteği verildi.
"Temizlik Avcıları" sunucusu Kadir Ezildi, hastanede ameliyat oldu. Operasyon sonrası nişanlısını sayıklayan Kadir Ezildi neden hastanede? Kadir Ezildi'nin sağlık durumu nasıl? Detaylar haberimizde...
Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Atkaracalar İlçe Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak 6 aylık hizmet sunumunu değerlendirdi.
Yorumlar (0)