Burdur Valisi Türker Öksüz'ün başkanlığında düzenlenen toplantıda, Burdur İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği'nin kurulması için karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmede bulunuldu.
Burdur Valisi Türker Öksüz, kurulması planlanan Burdur İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği değerlendirme toplantısına katıldı.
Vali Öksüz başkanlığında, İl/İlçe/Belde Belediye Başkanları, ilgili kurum/oda/stk yöneticileri ve teknik personelin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, kurulması planlanan birlikle ilgili karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmede bulunuldu.
Sahipsiz hayvanların korunmasının çok hassas ve önemli bir konu olduğuna dikkat çeken Vali Öksüz, bilgilendirme sunumuyla başlayan toplantının devamında herkese tek tek söz vererek, konuyla ilgili hazirunun düşüncelerini aldı.
Eskişehir’de bazı sokakların duvarlarında görülen ‘Sahipsiz Eskişehir' yazılarının her geçen gün arttığı görülürken, kim veya kimler tarafından yazıldığı ise bilinmiyor.
Kırıkkale’nin Delice ilçesinde 71 yaşındaki vatandaşın sahipsiz köpeği av tüfeğiyle vurduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan bir araziye bırakılan kulübeler ve çok sayıda sahipsiz köpek, vatandaşın şikayet konusu oldu. Köpeklerin, Karasu Belediyesi tarafından bırakıldığı ve vatandaşa “Daha sonra alacağız” denildiği iddia edildi.
Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sahipsiz Hayvanlar Bakımevi’nde düzenlenen programa katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Türkiye’nin en modern barınaklarından birini burada oluşturmanın onuru içerisindeyiz” dedi.
Düzce Belediyesi tarafından 2019 yılında açılan Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 5 yılda 18 bin 438 köpek tedavi edilirken bin 358 köpek ise sahiplendirilerek sıcak yuvaya kavuşmaları sağlandı.
Anadolu Otoyolu Sakarya geçişinde yağışında etkisi ile kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünden çıkan tır bariyerlerde asılı kaldı.
Yorumlar (0)