ŞEHİT MEHMET DÖNDER İÇİN LOKMA DAĞITILDI
Burdur Valisi Türker Öksüz, Şehidimiz Mehmet Dönder'in aziz ruhu ve hayrına ulaşması niyetiyle ailesi tarafından organize edilen lokma dağıtımına katıldı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilciliği önünde gerçekleşen programda Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz ile bir araya gelen Vali Öksüz, şehit ailesine hayırlarının kabul olmasını dileyerek, ikramları için teşekkür etti.
Lokma dağıtımı sonrası Gaziler Derneğine ziyarette bulunan Vali Öksüz, Derneğin çalışmaları hakkında İl Temsilcisi Hasan Okyar'dan bilgi aldı. Ziyaret sırasında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Isparta Şubesi Başkanı Hamit Gülbiçer tarafından Vali Öksüz'e Türk Bayrağı ve KKTC Bayrağı olan rozet takdim edildi.
Programa başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Hukuk Müşaviri Osman Dölek, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve yönetimi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Isparta Şubesi Başkanı Hamit Gülbiçer ve yönetimi, Şehit Aileleri ve vatandaşlar katıldı.
Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’ın öncülüğünde başlatılan “Köy Turnuvaları” büyük heyecana sahne oluyor. Köylerin spor tutkusunu ve dostluklarını pekiştirmenin amaçlandığı turnuvada, 3. hafta heyecanı yaşanacak.
Çankırı'da bulunan Şehitler Müzesi'nde Fethi Sekin, Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın ve Ömer Halis Demir başta olmak üzere 100'den fazla şehidin eşyaları sergileniyor. Müze vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen yaz dönemi kursları büyük ilgiyle devam ediyor. İlçenin farklı noktalarındaki 26 aile merkezinde verilen kurslardan 3 bin 536 kişi faydalanıyor
Şehit Jandarma Onbaşı İsmail Güven'in mezarına bayrak asma merasimi düzenlendi.
Pençe-Kilit'te Ağır yaralanan 1 Subayımız şehit oldu Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan Piyade Yarbay Abdullah Cem Demirkan şehit oldu.
Burdur'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü coşkulu etkinliklerle kutlandı. Şehitlerimiz anıldı, gazilerimiz selamlandı ve 15 Temmuz ruhu bir kez daha haykırlıldı. Etkinlikte şehit oğlu Niyazi Altay'ın duygulandıran konuşması ve sancak koşusu gibi programlar da yer aldı.
Yorumlar (0)