Burdur

Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı iş birliğiyle Siber Vatan Programı'nın ikinci etabı tamamlandı. Program kapsamında düzenlenen "Uygulamalı Sızma Testi Eğitimi"nde 40 öğrenci siber güvenlik alanında uzmanlaşmak için eğitim aldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikalarını takdim etti.

Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğiyle Siber Vatan Programı'nın ikinci etabı tamamlandı.

MAKÜ ve BAKA iş birliğiyle yürütülen "Siber Vatan Programı" kapsamında düzenlenen "Uygulamalı Sızma Testi Eğitimi" MAKÜ-BAKA Teknokent Binası Hayvancılık Teknolojileri Kuluçka Merkezi eğitim salonunda 19 Şubat tarihinde başladı ve 23 Şubat Cuma günü sona erdi. Siber güvenlik alanında yetenekli profesyonellerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen eğitim, Yazılım Uzmanı Okan Avcı tarafından verildi.

Siber Güvenlik, Günümüzün Dijital Dünyasında Hayati Öneme Sahip

Eğitimin son gününde, geçtiğimiz aylarda düzenlenen "Beyaz Şapkalı Hacker ve Temel Linux" eğitimine devam zorunluluğunu yerine getirerek katılım sertifikası almaya hak kazanan öğrencilere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy sertifikalarını takdim etti. Prof. Dr. Gürsoy, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, "Siber güvenlik, günümüzün dijital dünyasında hayati öneme sahip bir alan olarak ön plana çıkmaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin hızla ilerlediği bu çağda, siber tehditlere karşı güvenliği sağlamak büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Öğrencilerimiz, bu sorumluluğun farkında olarak bu zorlu eğitimi başarıyla tamamladılar." dedi.

Gürsoy, öğrencilerin gösterdikleri çaba, azim ve öğrenme isteğinin takdire şayan olduğunu vurgulayarak, bu eğitimle kazandıkları bilgi ve becerilerin gelecekteki başarılarının temelini oluşturacağını belirtti. Ayrıca, siber güvenlik alanında başarılı olmanın sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir sorumluluk olduğunu hatırlatarak, öğrencilerden bilgi birikimlerini, etik değerleri koruyarak, dürüstlük ve sorumluluk prensiplerine bağlı kalarak kullanmalarını diledi.

Siber Vatan Programı: Gençlerin Siber Güvenlik Becerilerini Geliştirmeye Odaklanan Yenilikçi Eğitim

"Siber Vatan Programı," genç istihdamın artırılması amacıyla siber güvenlik alanında nitelikli insan kaynağı yetiştirmeyi hedefleyen bir program olarak dikkat çekiyor. Kalkınma Ajansları tarafından gençlerin dijital teknolojiler konusundaki farkındalığını artırmak amacıyla siber güvenlik, yazılım ve yapay zekâ gibi alanlarda teknoloji odaklı girişimciliği destekleyen çeşitli modüllerden oluşan bu program ve projeler, gençlerin teknoloji dünyasında kendilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor. Programlar, eğitimlerin yanı sıra teknik geziler, usta-çırak buluşmaları, konferanslar, seminerler ve CaptureTheFlag yarışmaları gibi etkinliklerle gençlerin girişimcilik ekosistemine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!Burdur'da Siber Güvenlik Uzmanları Yetişiyor: Siber Vatan Programı İkinci Etabı Tamamlandı!

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  BEĞENMEDİM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Dumlupınar Üniversitesi'nde Siber Güvenlik Bilinci Artırıldı
Yaşam

Dumlupınar Üniversitesi'nde Siber Güvenlik Bilinci Artırıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Siber Güvenlik Topluluğu tarafından “Siber Güvenliğe Giriş ve Linux 101” başlıklı eğitimler düzenlendi.

Öğrencilere Siber Zorbalık ve Teknoloji Bağımlılığı Konularında Eğitimler Sunuldu
Bölgesel

Öğrencilere Siber Zorbalık ve Teknoloji Bağımlılığı Konularında Eğitimler Sunuldu

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, okullarda 'Siber Güvenlik', 'Güvenli İnternet Kullanımı', 'Teknoloji Bağımlılığı' ve 'Siber Zorbalık' konularında farkındalık eğitimleri düzenledi.

Ağrı’da okul çevreleri denetim
Bölgesel

Ağrı’da okul çevreleri denetim

Ağrı’da okul çevreleri ve siber güvenlik denetimi

Dr. Aybüke Gözde Gültekin Uçar: Sağlıklı Aile İçin Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti - Haberler
Sağlık

Dr. Aybüke Gözde Gültekin Uçar: Sağlıklı Aile İçin Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti - Haberler

Erzurum Şehir Hastanesi’nde Çocuk, Ergen, Kadın Ve Üreme Sağlığı (ÇEKÜS) polikliniği vatandaşlara bir çok konuda destek oluyor.

Prof. Dr. Kamil Özdil: “Her yutma güçlüğünün mutlaka değerlendirilmesi lazım” - Haberler
Sağlık

Prof. Dr. Kamil Özdil: “Her yutma güçlüğünün mutlaka değerlendirilmesi lazım” - Haberler

İstanbul’da, yutma güçlüğü ve kilo kaybı şikayetiyle Biruni Üniversite Hastanesi’ne gelen kadının mide kanseri olduğu ortaya çıktı.

Konya'da Eğitim Uzmanlarından Öğrencilere Bayram Tatili Uyarısı - Haberler
Yaşam

Konya'da Eğitim Uzmanlarından Öğrencilere Bayram Tatili Uyarısı - Haberler

Ramazan Bayramı ile beraber eğitim ve öğretimin 9 günlük tatili için öğrencilere çeşitli önerilerde bulunan uzmanlar, tatilin lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler açısından iyi bir fırsat olduğunun altını çizdi.