Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İçme suyu arıtma ve yumuşatma tesisinin tamamlandığını ve yarın itibariyle yumuşatılmış arıtılmış içme suyunun dağıtımına başlanacağını duyurdu.
Başkan Ercengiz Müjdeyi verdi
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye Meclis Üyeleri İçme suyu arıtma ve yumuşatma tesisini incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
İnceleme sonrasında açıklama yapan Başkan Ercengiz “Bugün meclis üyelerimizle birlikte İçme Suyu Arıtma ve Yumuşatma Tesisimizi ziyaret gerçekleştirdik. Bugün su alımına başladık. Eğer bir aksilik olmazsa yarından itibaren ana depolarımıza yumuşatılmış arıtılmış içme suyumuzu göndermeye başlıyoruz. Burdur halkının en çok şikayet ettiği ve kullanımda zorlandığı kireçli suyun artık sonuna geliyoruz. Yarından itibaren suyumuzdaki tadı ve niteliğini hep birlikte fark edeceğiz. Bir görevi daha tamamlamış olmanın da hep birlikte mutluluğunu yaşıyoruz. Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri Bodrum’da yaşanan içme suyu hat arızalarına müdahale etmeye devam ediyor.
Ayvalık'ın en büyük sıkıntılarından biri olan su kesintisi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın çalışmalarıyla tarihe gömülecek.
Bucak Belediyesi, su kaynaklarının korunması ve geleceğe yatırım yapmak için su israfına karşı mücadeleyi yoğunlaştırıyor. İçme suyunu bilinçsiz kullananlara ceza uygulanıyor.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde devam eden sondaj çalışmaları sonuç verdi ve bölgede su kaynağı bulundu. #Kocaaliler #SuSorunu #Sondaj #BaşkanİlyasDelen #GökalanMahallesi #SuKaynağı #BelediyeMeclisÜyeleri #AbdullahAltınsoy
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü özellikle yaylalarda yaşanan içme suyu sıkıntısı için harekete geçti.
Kış aylarında yeterli yağış olmaması nedeniyle kırsal bölgelerde yaşanan su kıtlığı özellikle yaz aylarında kendini iyiden iyiye hissettiriyor.
Yorumlar (0)