Burdur

Burdur'da Türk Ocakları toplantısı

5. Bölge Toplantısı Burdur’da yapıldı. Öğretmen evinde düzenlenen 5. Bölge Toplantısı Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz’ün katılımıyla gerçekleşti.

Burdur'da Türk Ocakları toplantısı

Türk Ocakları 2022 Yılı 5. Bölge Toplantısı Burdur’da yapıldı. Öğretmen evinde düzenlenen 5. Bölge Toplantısı Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz’ün katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz’ün yanında Genel Sekreter Yardımcıları Esabil Eker ve Mustafa Asım Mutlu'nun hazır bulundu.
Toplantıya; Aksaray, Alanya, Antalya, Aydın, Denizli, Dinar, Eskişehir, Isparta, İzmir, Manisa, Muğla, Nazilli, Salihli, Tokat şube başkan ve yöneticileri ile Burdur şubesi gençleri katıldı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan bölge toplantısı, Türk Ocakları Burdur Şubesinin faaliyetlerini anlatan kısa filmin izlenmesi ile devam etti.

Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türk Milleti dünyaya yön veren en önemli milletlerin başında gelecektir” dedi.

“Türk Ocakları, 110 yıllık milli kuruluştur”

Bölge Toplantısının ev sahipliğini yapan Türk Ocağı Burdur Şube Başkanı Himmet Büke, “İçinde bulunduğumuz son 100 yıl Türk milleti için zor bir 100 yıl olarak geçmiştir. Türk Ocakları’da Türk ocağının, Türk milletinin, Türk Devletinin son asrında daima yanında olmuş 1911-1912’den itibaren bir Sivil Toplum Örgütü olarak devletin varlığı ve bekası uğruna akabinde yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de kuruluş mayasında her zaman devletin yanında olmuş milli bir kuruluştur. Bu kuruluşun bugün 110. yılını idrak ediyoruz. Burdur’da böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz, onurunu yaşıyoruz. Bölgedeki pek çok şube başkanımızın buraya katılımı genel başkanımızın, genel merkez yöneticilerimizin katılımı bizlere onur ve şeref vermiştir“ dedi.

Genel Başkan Mehmet Öz, Türkiye ve dünya gündemi konusunda bir konuşma yaparken daha sonra şube başkanları şube faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Genel Başkan Mehmet Öz, konuşmasında teşkilat konuları ile ülke ve dünya meseleleri üzerinde görüşlerini açıkladı.

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türk Milleti dünyaya yön veren en önemli milletlerin başında gelecektir”

Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, “Devletimizi yönetenlere ve hepimize düşen görev, bu ülkeyi güçlendirmek ve Türk milletini, Türk dünyasını daha ileri noktalara taşımak için elimizden gelen gayreti göstermektir. Ben her türlü zorluğa rağmen bu önümüzdeki seçim süreci ve sonrasında doğabilecek sıkıntılı bir geçiş sürecine rağmen şu veya bu şekilde. Çünkü bir sıkıntılı dönem yaşayacağımız, bir tartışma yaşayacağımız kesin şu anda bunun emarelerini gördük. Türkiye’nin geçmişinden getirdiği ve hâlihazırda mevcut gücüyle bütün bunları aşacak ve bu coğrafyaya damgasını vuracak o güce sahip olduğuna yürekten inanıyorum. Türk Ocakları olarak bize düşen; kendi kulvarımızda ilmi araştırmalarımızı, görüşlerimizi, çalıştaylarımızı, amellerimizi yaparak hem fikir geliştirmek hem de bunu topluma anlatmaktır. Bu gayrete destek verecek bütün şubelerimizle beraber inşallah Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türk milleti dünyaya yön veren en önemli milletlerin başında gelecektir diye ümit ediyorum.” diye konuştu.

Hayal Girişim/burdurgazetesi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta kaza 1 yaralı; Refüje Çarptı
3. Sayfa

Bucak'ta kaza 1 yaralı; Refüje Çarptı

Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen kazada refüje çarpan motor sürücüsü yaralandı.

Burdur'da hava nasıl olacak? İşte 5 günlük hava durumu
Bölgesel

Burdur'da hava nasıl olacak? İşte 5 günlük hava durumu

Burdur'da bu hafta hava durumu nasıl olacak? diye soranlar için hafta boyu Burdur geneli hava durumunu sizler için derledik. İşte Burdur'da bu hafta hava durumu...

AK Parti Bucak'ta kim başkan olacak ? İşte öne çıkan isimler
Bölgesel

AK Parti Bucak'ta kim başkan olacak ? İşte öne çıkan isimler

Burdur'un Bucak ilçesinde 3 yıldır AK Parti Bucak İlçe Başkanlığı yapan Mustafa Oğuz'un istifasının ardından, ilçe başkanı kim olacak merak konusu oldu. İşte detaylar...

Burdur'da Servet Olpak, aday adaylığı başvurusunu yaptı
Bölgesel

Burdur'da Servet Olpak, aday adaylığı başvurusunu yaptı

Burdur'da MHP'den milletvekili aday adaylığı açıklaması yapan Servet Olpak, parti binasında gövde gösterisi yaptı. İşte detaylar...

Burdur'da MHP Milletvekili aday adayları kimler? İşte isimler
Bölgesel

Burdur'da MHP Milletvekili aday adayları kimler? İşte isimler

Burdur'da MHP'den kimler aday adayı sorusu merak ediliyor. İşte aday adayları ve başvuru durumları;

Burdur'da İYİ Parti Milletvekili aday adayları kimler? İşte isimler
Bölgesel

Burdur'da İYİ Parti Milletvekili aday adayları kimler? İşte isimler

Burdur'da İYİ Parti'den kimler aday adayı sorusu merak ediliyor. İşte aday adayları ve başvuru durumları;