Burdur'da jandarma timleri tarafından kaçakçılık ve organize suçları ile mücadeleye yönelik yürütülen çalışmalar azim ve kararlılıkla devam etmektedir.
Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca 01.11.2023-11.11.2023 tarihleri arasında Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordineli olarak, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadeleye yönelik yapılan planlı çalışmalar sonucu icra edilen faaliyetler kapsamında;
İcra edilen (7) faaliyette yakalanarak hakkında adli/idari işlem yapılan (11) şüpheliden (2)'si tutuklanmış, (4)'ü Adli Kontrol şartıyla serbest, (5)'i ise ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.
Müdahale edilen olaylarda;
(40) Gr. Eroin
(12) Gr. Metamfetamin,
(2) Gr. Esrar,
(3) Adet Uyuşturucu Madde Kullanma Aparatı,
(177) Adet Sikke ele geçirilmiştir.
Aydın’ın Didim ilçesinde yapılan operasyonda 110 kilo kıyılmış tütün ve çok sayıda makaron ele geçirildi.
İzmir'e farklı bir kentten uyuşturucu sevkiyatı yapılacağının bilgisini alan polis, İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yakaladığı 2 şüphelinin valizlerinin içinde 7 kilo 700 gram bonzai ve 27 bin 500 adet sentetik ecza ele geçirdi
Samsun'da polis tarafından düzenlenen uyuşturucu uygulamasında 17 kişi yakalandı.
Aydın’ın Nazilli ilçesinde uyuşturucu imal ve ticaretine yönelik yapılan operasyonda 1 kişi yakalanırken, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.
Bilecik'te düzenlenen operasyonunda çok sayıda uyuşturucu maddei ele geçirilirken konuyla ilgili 2 şüpheli yakalandı.
Mersin'de orman ile bahçede kenevir ekip çatı katında kurutarak satan 2 şüpheli, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
Yorumlar (0)