Burdur Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı Trafik Zabıta ekipleri, toplu taşıma araçlarında denetim ve kontrollerine devam ediyor. Havaların iyice ısındığı şu günlerde, vatandaşların toplu taşıma araçlarında sıkıntı yaşamaması, rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk gerçekleştirmeleri için Trafik Zabıta ekipleri denetimlerini sıklaştırdı.
Burdur Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı Trafik Zabıta ekipleri, Namık Kemal Caddesi Migros market yanı otobüs durağında, İsmet İnönü bulvarı üzerinde bulunan diğer otobüs durakları başta olmak üzere birçok noktada uyguladığı denetimlerde, toplu taşıma araçlarında özellikle klimaların çalışıp çalışmadığı, kılık-kıyafet yönetmeliğine uygunluk ve en önemlisi hareket halinde iken araç kapılarının kapalı tutulması konusunda ikazlarda bulundu. Trafik Zabıta ekipleri tarafından, yolcu güvenliğini tehlikeye düşürecek hareketler ve hız konusunda da sürücüler uyarılırken, sabit noktaların yanı sıra ekip araçlarıyla devriye şeklinde kentin en işlek caddelerinde toplu taşıma araçları takip edildi. Yapılan denetimlerde Burdur kent merkezinde faaliyet yürüten Belediye’ye ait toplu taşıma araçları da dahil olmak üzere, uyarı ve yönetmeliklere uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.
Burdur Belediyesi kültür gezileriyle Sagalassos Antik Kenti, İnsuyu Mağarası ve Salda Gölü gibi tarihi ve doğal güzellikleri keşfedin. Başvurular için detaylı bilgi alın.
Burdur Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla itfaiye ekiplerini bölgeye gönderdi.
Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Sazlı Mahallesi yakınlarında bulunan Söke Kipaş Kağıt Fabrikası’nda yangın çıktı. Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Aydın'a giderek söndürme çalışmalarına destek veriyor.
Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Menderes Mahallesi Kemal Solmaz Caddesi'nde yağmur drenaj çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Yorumlar (0)