Burdur

Burdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürek

Burdur, Vali Ali Arslantaş öncülüğünde deprem yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Ayni ve nakdi destek olmak için toplantı düzenlendi.

Burdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürek

Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen büyük depremin yaralarını sarmak için Burdur'dan en güçlü şekilde destek olmak, ayni ve nakdi yardımda bulunmak üzere toplantı düzenlendi.

İl Özel İdaresi Meclis Salonunda geniş katılımla gerçekleşen toplantıya, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş insanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Yardım kampanyasına üç maaşını bağışlayarak destek olan Vali Arslantaş'ın öncülüğünde tek yürek olan Burdur'un dinamikleri, her zaman olduğu gibi güçlü bir şekilde yardım kampanyasına destek sözü verdiler.

Toplantıda Vali Arslantaş, yaptığı açılış konuşmasının ardından, tek tek hazuruna söz vererek, deprem bölgesinin yaraları en hızlı şekilde sarabilmek için Burdur olarak neler yaptık, sürecin devamında neler yapabiliriz noktasında karşılıklı fikir alışverişi ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Arslantaş toplantının açılışında yaptığı konuşmada; "Kelimelerle ifade edilebilecek bir durumda değiliz. Hepimiz sabah uyandığımızda evimizdeydik. Kaloriferlerimiz, sobamız yanıyordu. Ancak enkazın içerisinde bekleyen maalesef sayısının ne kadar olduğunu bilmediğimiz fakat yıkılan ev sayılarından hesap edince içimizin ürperdiği, bir canın bile kurtarılması için insanların çırpınışlarını görünce kelimelerin boğazımıza düğümlendiği bir noktadayız. Sadece oturup izlemek, olduğumuz yerden kahrolmanın ötesinde ne yapabileceğimizi konuşmak üzere bir aradayız.

Burdur'da olup da ben buradayım diyen herkes burada. Bazı arkadaşlarımız arayıp özürlerini bildirdiler. Bize ne gerekiyorsa dediler. Onları paylaşacağım. Ancak çaresiz hissetmeden, çaresiz olduğumuz durumda çarenin biz olduğunu bilerek, Burdur olarak ne yapacağımızı konuşacağız. Durumumuzu yöntemimizi hep birlikte belirleyeceğiz" dedi.

Toplantının devamında oda başkanları, STK Temsilcilerinden başlamak üzere, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Baro Başkanı Ramazan Gedik tarafından duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Konuşmaların ardından Vali Arslantaş'tan söz alan katılımcılar deprem bölgesine yapacakları desteklerini aktarıp fikirlerini sundular.

Vali Arslantaş toplantının sonunda yaptığı konuşmada, "Azdan az verdik, çoktan çok verdik Allah hepinizden razı olsun. Buradan çıkınca müdürlerim kendi personelleriyle ayni, nakdi ne toplayabilirlerse, ayrıca sivil toplum kuruluşu başkanlarımız dokunmadık yürek bırakmayarak, kendi üyelerine ulaşacaklar. Burada topladığımızın çok daha ötesinde birliktelik sergileyeceğimize eminim. Gün birlik beraberlik zamanı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Ayağınızı yüreğinize sağlık, Ya Allah Bismillah" dedi.

Burdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürekBurdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürekBurdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürekBurdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürekBurdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürekBurdur, deprem yaralarını sarmak için tek yürek

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Türk Hemşireler Derneğinden, deprem bölgesine destek
Bölgesel

Türk Hemşireler Derneğinden, deprem bölgesine destek

Tüm yurdu derin üzüntüye boğan 6 Şubat depremleri sonrasında Türk Hemşireler Derneği meslektaşlarımız ve halkımız için elinden gelen desteği vermeye devam etmektedir.

Azerbaycan'dan 100 milyon dolarlık destek
Bölgesel

Azerbaycan'dan 100 milyon dolarlık destek

Kahramanmaraş'taki Azerbaycan caddesinin yeniden inşası için Azerbaycan'dan 100 milyon dolar destek geliyor.

Bucak Belediyesi, ilk günden itibaren deprem bölgesinde
Yerel Yönetim

Bucak Belediyesi, ilk günden itibaren deprem bölgesinde

Burdur Bucak Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından bölgeye iş makinelerini ve araçlarını göndermişti.

Afyon Dinar’dan deprem bölgesine hayvan yardımı
Bölgesel

Afyon Dinar’dan deprem bölgesine hayvan yardımı

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde deprem bölgesine başlatılan yardım kampanyası devam ederken, kampanya çerçevesinde bağış yapılan hayvanlar kesilerek afet bölgesine gönderildi.

Kızılkay psikologları görünmez yaraları sarıyor
Bölgesel

Kızılkay psikologları görünmez yaraları sarıyor

Depremden en fazla etkilenen illerde psikososyal ekipleriyle çalışmalar yürüten Kızılay, yaklaşık 70 bin kişiye psikolojik destek verdi.

Deprem bölgesine yem ve saman desteği
Yerel Yönetim

Deprem bölgesine yem ve saman desteği

Konyaaltı Belediyesi, deprem bölgesindeki hayvan üreticilerine yem ve saman desteğini sürdürüyor.