31 Mart'ta yapılan yerel seçim sonrasında Burdur İl Genel Meclisi üyeleri de belirlendi. Yapılan seçim sonrasında AK Parti 11 üye, CHP 11 üye ve MHP 5 üye ile Burdur İl Genel Meclisinde temsil edilecek. İtiraz süreçlerinin tamamlanması ile birlikte üyeler belirlenirken, Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimi de yapılacak.
AK Parti ve CHP'nin 11'er üyesi bulunması nedeniyle İl Genel Meclisi Başkanlığı için MHP desteğini kimin alacağı merakla bekleniyor. 5 üyesi bulunan MHP, Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığında etkin rol oynuyor.
Yeni dönemin ilk toplantısını yapacak olan Burdur İl Genel Meclisi, bugün Burdur İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Salonu’nda toplanacak. Saat 16:00'da başlayacak olan toplantıda 1 İl Genel Meclisi Başkanı, 1. Ve 2. başkan vekili, 2 asil, 2 yedek katip üye ile 3 il encümeni üyesi seçimi yapılacak.
Seçim sonucuyla il genel meclisi üye sayısı eşit olan CHP ve AK Parti, kendi başlarına meclis başkanı seçiminde yetersiz kalacağı gibi, diğer seçimlerde de bir sonuca ulaşmama ihtimalleri bulunuyor. Bu kapsamda iki parti için de MHP'den gelecek oy büyük önem taşıyor.
AK Parti ve CHP'nin kendi adaylarını çıkarması durumunda MHP'den 3 oyu alan taraf, Burdur İl Genel Meclisi başkanlığını kazanacak. Ayrıca, MHP'den de bir ismin Başkanlık için aday olabileceği söylenirken, AK Parti içerisinde birden fazla adaylık yarışına katılmak isteyen İl Genel Meclisi üyesi olduğu da kulisler de konuşuluyor. CHP'de öne çıkan isim Semih Çelikkaya olurken, AK Parti'de ise Volkan Mengi'nin ismi uzun süredir konuşuluyor. Volkan Mengi'nin yanı sıra başka üyelerin de adaylık beklentisi olduğu gelen bilgiler arasında. MHP'de ise adaylık yarışında Levent Tokmaker'in ismi bulunuyor.
AK Parti grubunda, Burdur Merkez'den Volkan Mengi ve Halil Çiçek, Bucak'tan İbrahim Avcıl, Çeltikçi'den Hasan Altay, Ağlasun'dan Göksel Akça ve Ayhan Candan, Karamanlı'dan İsmail Akkaya, Kemer'den Mustafa Düzgün, Tefenni'den Osman Uysal, Gölhisar'dan Sultan Karagöz ve Altınyayla'dan Hüseyin Ünal bulunuyor.
CHP grubunda ise, Burdur Merkez'den Semih Çelikkaya, Sevilay Aslan, Naim Şahin, Bucak'tan Muzaffer Özdemir ve Özgür Özmen, Çeltikçi'den Mustafa Tokur, Yeşilova'dan Serdar Yıldırım ve Hamdi Çelik, Karamanlı'dan Ali Özçoban, Kemer'den Osman Çelik, Çavdır'dan Bayram Çoban bulunuyor.
MHP grubunda ise, Bucak'tan Mehmet Öztürk, Tefenni'den Levent Tokmaker, Çavdır'dan Mugadder Bayır, Gölhisar'dan Abdullah Aksoy ve Altınyayla'dan Nasuh Aksoy bulunuyor.
Burdur İl Genel Meclisi dün yapılan toplantı ile seçimlerini yaptı. Seçimlerin tamamlanması ile birlikte Başkan, Başkan vekili, katip ve encümen üyeler belli oldu. İşte detaylar...
Burdur'da İl Genel Meclis üyelerinin mazbatalarını almalarıyla birlikte, bugün Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığı için seçim yapıldı. Burdur İl Genel Meclisi Başkanı 14 oyla Levent Tokmaker oldu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Salihli İlçe Başkanı Halil Tüfek, Salihli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde tekniker olarak çalışan Erkan Keskin'in geçici görevlendirme yazısı ile Zabıta Müdürlüğünde kavşaklarda geçen araçları saymak üzere görevlendirildiğini ve aşırı sıcaktan bayılarak hastaneye kaldırıldığını belirterek, “CHP'li belediye mobbing işini abarttı” dedi.
Antalya'nın sevilen ve tanınmış iş insanı Tarkan Göncü’nün oğlu, HMG Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mert Göncü, Delal Gökalp ile dünya evine girdi. Nikahı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kıydı
ÇİFTÇİLERİMİZ BAHÇESİNİ SULAYAMADAN ÜRÜNLERİNİ TOPLADI, BU YÜZDEN ÜRÜNDE REKOLTE DÜŞÜŞÜ YAŞANDI YAPILMIŞEV, “İLÇEMİZİN SU SIKINTISI VAR”
MHP KORKUTELİ İLÇE BAŞKANI YAPILMIŞEV, “MHP GRUBUNUN KABUL OYUNA KARŞILIK DİĞER SİYASİ PARTİ GRUPLARININ RED OYLARI İLE TEKLİFİMİZ MECLİS GÜNDEMİNE DAHİ ALINMADI” DEDİ
Yorumlar (0)