Burdur / Çeltikçi

Burdur İl Genel Meclisi Üyesi AK Parti'den İstifa Etti!

Burdur İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Altay, 3 aday adayı arasında öne çıkmasına rağmen aday gösterilmediği için AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Detaylar haberimizde...

Burdur İl Genel Meclisi Üyesi AK Parti'den İstifa Etti!

Çeltikçi Burdur İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Altay, 3 aday adayı arasında öne çıkmasına rağmen aday gösterilmediği için AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Bağımsız olarak görevine devam edeceğini belirten üye, MHP adayına oy verdiğini ve Cumhur İttifakı'na olan bağlılığının devam ettiğini söyledi. 

Burdur İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Altay tarafından yapılan açıklamada, " 2024 Yerel Seçimlerinde İlçemi Temsilen girmiş olduğumuz seçimde İl Genel Meclis Üyesi Adayı olarak şahsıma teveccüh gösterip beni bu göreve layık gören Çeltikçi’me çok teşekkür ederim. Oy veren vermeyen herkesten Allah razı olsun.

15/04/2024 tarihinde mazbatamızı alıp görevimize başladık şükürler olsun. Bu 5 yıllık görev sürem içerisinde ilçeme ve bağlı köylerimize hizmet etmek için elimden geleni yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu bağlamda ilçemi bir adım öne götürme çabam herkesten bir fazla olacaktır.

Malum 2024 yerel seçimlerinde Ak Partiden Çeltikçi Belediye Başkan Aday adayı olarak yola çıktım.2023 Kasım ayı sonunda aday adaylık başvurumuzu yaptık ve aday açıklanma sürecimiz 10 Şubat 2024 tarihinde son buldu. Tereddütsüz bu zaman içerisinde aday olmak için 3 aday adayı resmen kendi savaşımızı verdik. Yapılan temayül ve anketlerde yüzde 90'lara varan önde gelmelerime rağmen Ak Parti’den aday gösterilmedim. Aday gösterilen belediye başkanı adayı arkadaşımızdan halkımızın da teveccühü ile ilçe merkezinden 3 katına yakın fazla oy alarak İl Genel Meclis Üyesi olarak görevime başladım.

İl genel meclis başkanlığında Ak Parti il genel meclis üyesi olmama rağmen partimin gösterdiği adaya oy vermeyerek Cumhur İttifakında bulunan MHP adayına oy verdim. Ak parti grup toplantımızda partimden istifa etmek istediğimi bildirdim. Karşılıklı konuşarak Ak Parti
üyeliğimden 17/04/2024 tarihinde istifa ettim.

İl Genel Meclis üyeliğime Bağımsız olarak devam etmekteydim. Bu istifanın her iki taraf içinde iyi olacağını Ak Parti çatısı altında artık verimli olamayacağımı düşünerek karar verdim. Reisim Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılığım tamdır ve kendi adına çıkacağı her seçimde ailem ve yakın çevrem adına desteğim her daim olacaktır.

Allah iyi niyetle çabalayan hiçbir kalbe yolunu şaşırtmaz. Hak ve adalet arayışım kendi adıma ömrüm boyunca devam edecektir. Saygılarımla.

Not 1:Güç her zaman tehlikelidir.

En tehlikelileri çeker,

En İyileri kirletir.

Güç sadece almak için

Alçalmaya hazır olanlara verilir.

Allah doğrunun her daim yanındadır.

Benim şu anda verdiğim bilgiler haricinde verilen her türlü beyan ve bilgi yalan ve kirlidir..

Not 2:Eğer doğru tahmin ettiysem sabah ilk iş Bazı yandaş yayın gruplarından ihraç diye paylaşım yaptırılacaktır. İnanıp itibar etmeyin. Sadece gülün geçin" ifadelerini kullandı.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 5
  ALKIŞ
 • 3
  BEĞENDİM
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da İl Genel Meclisi Üyeleri Kayıtlarını Yaptırdı
Bölgesel

Burdur'da İl Genel Meclisi Üyeleri Kayıtlarını Yaptırdı

31 Mart yerel seçimlerinde Burdur'da seçilen İl Genel Meclisi üyeleri, Yazı İşleri Müdürü Cemal Acar'a giderek kayıtlarını yaptırdı.

 Başkan Menteş'ten 27 Mayıs Darbesi yıl dönümü açıklaması
Bölgesel

Başkan Menteş'ten 27 Mayıs Darbesi yıl dönümü açıklaması

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, 27 Mayıs Demokrasi Darbesi yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı'ndan 27 Mayıs Darbesi Açıklaması
İş Dünyası

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı'ndan 27 Mayıs Darbesi Açıklaması

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı tarafından 27 Mayıs Demokrasi Darbesi’nin yıl dönümünde basın açıklaması yapıldı.

AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca Kan Bağışı Kampanyası
Sağlık

AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca Kan Bağışı Kampanyası

AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca kan bağışı kampanyası organize edildiği bildirildi.

AK Parti'den Burdur'a Sağlık Yatırımı! Eczane ve Medikal Dükkanlar İçin Ticaret Alanı Oluşturuluyor!
Bölgesel

AK Parti'den Burdur'a Sağlık Yatırımı! Eczane ve Medikal Dükkanlar İçin Ticaret Alanı Oluşturuluyor!

Burdur'un Yeni Burdur Devlet Hastanesi'nin bulunduğu alana eczane ve medikal dükkanların yer alacağı ticaret alanı oluşturulacak. Detaylar haberimizde...

Yusuf Ziya Yılmaz: "Sandığa Gitmeyenlerin İncinmişliklerini Telafi Etmeliyiz"
İş Dünyası

Yusuf Ziya Yılmaz: "Sandığa Gitmeyenlerin İncinmişliklerini Telafi Etmeliyiz"

31 Mart seçimlerine yönelik Kocaeli'de değerlendirme toplantısı yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, "Kocaeli'miz seçim kazandığımız ama beklediğimiz sonucu da almadığımız, daha iyi sonuçlar almamız gerektiği halde Türkiye genelinde sandıklardan beklediğimiz sonucu alamayışımızın Kocaeli'mize yansıyan bir boyutu da var.