Burdur ve ilçelerinin farklı noktalarında çalışmalarını sürdüren Burdur İl Özel İdaresi ekipleri, 2023 yatırım programı kapsamında yapılan çalışmalarla köylerin yol, asfalt ve içme suyu gibi alt yapı çalışmalarının tamamlanması hedefleniyor.
Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, çalışmaların yıl sonuna kadar devam edeceğini belirterek, 2024 yılında da tüm köylerde yatırım programı kapsamında hizmetlerin yapılacağını dile getirdi.
Karamanlı - Kılavuzlar Köyü'nde 1170 metre kanalizasyon fosseptik tahliyesi yapımı tamamlandı.
Merkez Suludure Köyü'nde 3000 metre kapalı sistem sulama tesisi çalışmamız tamamlandı.
Tefenni - Başpınar Köyü'nde 2000 metrekare kilit parke çalışmamız tamamlandı.
Bucak, Çavdır ve Yeşilova Belediye Başkanları, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ile yatırımlar ve projeler hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdi.
Burdur merkeze bağlı Karakent Köyü civarında 25 Haziran 2024 salı akşam saatlerinde yaşanan ani ve şiddetli yoğun yağış nedeniyle dere taştı, karayolu ulaşımı bir süre aksadı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Özel İdaresi personelinin bayramını kutladı ve yeni dönemde de vatandaşlara daha iyi hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.
Burdur İl Özel İdaresi, içme suyu, kanalizasyon ve sulama tesislerinin yapımı gibi altyapı hizmetlerini sürdürüyor.
AK Parti Bucak İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Avcıl, Burdur ve köylerinde İl Özel İdaresi olarak çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ettiklerini ifade etti.
Burdur'da "Kadınlar Üretiyor, Özel İdare Destekliyor" projesi kapsamında 10 kadın çiftçiye toplam 60.000 çilek fidesi dağıtıldı. 10 kadın çiftçiye 1 dekar alanda yetiştirilmesi amacıyla 6000 adet olmak üzere toplam 60.000 çilek fidesi dağıtıldı.
Yorumlar (0)