Burdur'da İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından okul çağındaki çocukların işitme problemlerinin tespiti için çalışmalar yapılıyor.
Bu kapsamda Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, " Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından okul çağı çocuklarımızın işitme problemlerinin tespitine yönelik tarama faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Müdürlüğümüzde görevli Merkez Toplum Sağlığı çalışanlarımızdan Ebe Nuray ERKAN ve Semra ALICI tarafından 01.12.2021- 13.06.2022 tarihleri arasında Merkez ve Merkeze bağlı köy okullarında işitme tarama testi yapılmıştır. Toplam 2384 öğrenci işitme tarama testinden geçirilmiş , akabinde 600 öğrenciye test tekrarı yapılmıştır.İşitme problemi olabileceği düşünülen öğrencilerimiz ileri tetkik için Burdur Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz polikliniğimize sevk edilmiştir. " dedi.
Her yaş grubunda önemli olan işitmenin okul çağı için çok daha önemli olduğuna işaret edilen açıklamada, "Çocuk işitince öğrenmesi, sosyalleşmesi ve başarısı da kolaylaşıyor. Öğrencilerimizin erken dönemde işitmeyle ilgili sorunu varsa tespit ediyoruz. Tespit ettiğimiz çocukları ilgili doktorlara yönlendiriyoruz." şeklinde konuştu.
Kistik Ekinokokkoz (Kist Hidatik) parazitin sebep olduğu, ciddi sağlık sorunlarına yol açan bir hastalıktır. Belirtileri ve korunma yolları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
Burdur’da 25 Mayıs'ta yaşanan diyaliz olayı sonrası hastaların güncel durumları açıklandı. İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen son bilgiler ve gelişmeler hakkında detaylı bilgi edinin.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ambulans kazalarının önlenmesi, etkin ve verimli bir hizmet sunumunun sağlanması amacıyla hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personeline "Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE)" periyodik olarak verilmektedir.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Temel Eğitim" programı kapsamında ambulans personeli acil durumlara müdahale becerilerini geliştirdi. Törende hizmet içi eğitimlerin önemi vurgulanırken, katılımcılara belgeleri takdim edildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Hizmetleri başkanlıklarında değişiklikler yapıldı. Yeni başkanların görevlerinde başarılar diliyoruz.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Murat Erk kimdir? Dr. Musa Murat Erk biyografisine buradan ulaşabilirsiniz...
Yorumlar (0)