Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak, iş arayan engelli vatandaşlarımız ile engelli açığı olan işverenlerimizi buluşturarak Engelli Toplu İş Görüşmesini gerçekleştirdik.
Burdur sınırları içinde faaliyetine devam eden 5 işyeri temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen görüşmede, firmalar işyerlerinde çalıştırılmak üzere Depremden Etkilenen Vatandaşlarımızla birlikte 25 engelli vatandaşımız ile görüşme gerçekleştirmişlerdir. İstihdam buluşması sayesinde farklı bölgelerde bulunan işverenleri ziyaret ederek iş görüşmesi yapmak yerine İŞKUR İl Müdürlüğü binasında aynı anda birçok işveren ile görüşme şansı yakaladılar.
Engellilere yönelik hizmetlerin verimli bir şekilde sunulabilmesi, engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında hayata geçirilen Engelli İş Koçluğu modelinin oluşturulmasıyla engelli vatandaşlarımızın istek ve beklentilerini daha iyi tespit ederek işgücü piyasasına geçişlerinde destek olup istihdamda kalmaları için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.
2023 yılının başından bu yana engelli vatandaşlarımızla 286 Bireysel Görüşme yapılmış, bunun sonucunda 74 engelli vatandaşımız işe yerleştirilmiştir. Engelli İş Koçu Hatice ARAÇ tarafından bireysel ve toplu görüşmeler yapılarak engelli istihdamı gerçekleştirilmesi noktasında çalışmalara tüm hızıyla devam edilecektir.
Engelli açığı olan işveren yetkilileri ve engelli vatandaşlar İŞKUR’un sunmuş olduğu bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. İŞKUR İl Müdürü AKALIN, dezavantajlı grupların başında gelen engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çekerek, istihdam odaklı bu tür toplantıları her ay yapacaklarını ve işverenler ile engelli vatandaşlarımızı bir araya getirmeye devam edeceklerini belirtti.
Meslek Lisesi Mezunları için İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı'nda müthiş imkanlar! Asgari ücretten %30 fazla cep harçlığı ve 22.100 TL zaruri gider ödemesi...
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine iş gücü piyasasına giriş, iş arama, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve staj imkanları gibi konularda eğitim verdi.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2023 yılında 16 hedefin 13'ünü Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı ve Türkiye Birincisi oldu!
Burdur İŞKUR, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda stant açarak gençlere iş ve meslek danışmanlığı hizmeti veriyor.
Burdur İŞKUR, engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurması için 150.000 TL'ye kadar hibe desteği sağlıyor. Başvurular 3 Aralık 2023 tarihine kadar E-Devlet üzerinden yapılacak.
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, engelli bireyler ile buluşarak Engelli Hibe Desteği Projesi bilgilendirmesi ile Engelli Toplu İş Görüşmesini gerçekleştirdi.
Yorumlar (0)