Burdur

Burdur Senir Suyunda sona doğru

AK Parti Burdur İl Başkanı, Senir suyunun pompalanması için çalışmaların son aşamada olduğunu duyurdu

Burdur Senir Suyunda sona doğru

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı yaptığı yazılı açıklamada: “Burdur Merkez için önem arz eden kaynak olan Senir’de 8 pompada Isparta DSİ Bölge Müdürlüğü çalışmaları ve incelemeleri sonrasında yeterli miktarda suların olduğu tespit edilmişti.

SENİR SUYUNDA SONA ÇOK YAKLAŞTIK.

Bunun üzerine Antalya İLBANK Bölge Müdürlüğü’nün çalışmaları ve değerlendirmeleri sonrası raporlar Ankara İLBANK Genel Müdürü ve ilgili genel müdür yardımcıları ile görüşmeler sonrasında senir suyunun pompalardan Burdur’a getirilmesi, güzergâhların belirlenmesi için uzmanlardan oluşan komisyon kurulmuştu.

İLBANK Proje Daire Başkanlığı’nca kurulan komisyon Senir’e gelerek ve pompaların olduğu alanda incelemelerde bulunmuştu. Komisyonun değerlendirilmesi sonrasında iki güzergâh tespiti yapılıp rapor edilmişti. İLBANK Genel Müdürlüğü en uygun geçişi belirledi ve onayladı.

Son yıllarda ve günümüzde kuraklık ve iklim değişikliğinden kaynaklanan yer altı suların azalması ve Burdur’un İçme suyunun sağlandığı sondaj pompalarındaki suların çekilmesi sonucunda Burdur Valimiz Ali Arslantaş ile DSİ Bölge yetkilileri ve İLBANK bölge yetkilileri ile Senir kasabasına giderek yerinde incelemelerde bulunmuştu. Bunun sonucunda son gelişmeler meydana gelmiştir.

AK Parti Burdur İl Başkanlığı olarak Burdur Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz ile birlikte başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ve bürokratlarımıza bu konu üzerinde hassasiyetimizi belirtmeye devam ediyoruz. Bizlerinde yaşadığı Burdur’da su sorununu ortak akılla tarihe gömmek ve su sorunu konusunda Burdur Belediyesinin elini güçlendirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Suyun siyasetinin olmadığını bir kez daha belirtmek isterim. İlerleyen vakitlerde su ile ilgili müjdemiz için gece gündüz çalışmaya devam.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (1)

Ali İhsan Bekar

2 ay önce / 20.07.2023

Boru hattı döşeme işini ucuz olsun diye ihale ile olsa da sıradan müteahhitlere verilmesin bu işin uzmanı firmalar yapsın.

  |   Beğenmedim 0   |   Cevapla

İlgili Haberler

Karacaören mahallesindeki su sorunu çözüme kavuşuyor
Yerel Yönetim

Karacaören mahallesindeki su sorunu çözüme kavuşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kumluca ilçesine bağlı Karacaören mahallesinin yıllardır süren içme suyu sorununu ortadan kaldırıyor. Devamı haberimizde..

 Bursa Kestel’de su kesintisi
Bölgesel

Bursa Kestel’de su kesintisi

BUSKİ Genel Müdürlüğü, Kestel ilçesinde yapılacak çalışmalar çerçevesinde su kesintisi yaşanacağını duyurdu işte detaylar..

Sıcaklık ve bahçe sulamaları Adana'da su sorunu oluşturuyor
Bölgesel

Sıcaklık ve bahçe sulamaları Adana'da su sorunu oluşturuyor

Adana Karaisalı’nın Etekli Mahallesinde su sıkıntısı. Detaylar haberimizde

Burdur'da kaynak olmazsa, 24 saatlik su var!
Bölgesel

Burdur'da kaynak olmazsa, 24 saatlik su var!

İçme suyunun barajlar yerine yeraltından temin edildiği şehir Burdur'da 9 yıl önce 53 metre derinlikten su çıkarken şimdi 210 metreye inmek gerekiyor. İşte detaylar...

Burdurlular Dikkat! Sularımız sonsuz ve sorunsuz değil
Bölgesel

Burdurlular Dikkat! Sularımız sonsuz ve sorunsuz değil

Burdur Jeoloji mühendisleri odası il Temsilcisi Hüseyin Tarhan, su sorununa dikkat çekerek, Dünya Su Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Bucak'a 13 yeni su sondajı
Yerel Yönetim

Bucak'a 13 yeni su sondajı

Burdur'un Bucak ilçesinde vatandaşların susuz kalmaması için çalışan Başkan Emrullah Ünal, Bucak'a 13 yeni su sondajının açıldığını duyurdu.