Burdur'a büyük değer katan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hayata geçtiği 2006 yılından bu yana gelişmeye devam ediyor.
İstiklal Marşımızın yazarı ve Burdur Milletvekili Mehmet Akif Ersoy'un adını taşıyan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), tam 17 yıl önce bugün Burdur'da kuruldu.
17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete yayımlanan 5467 sayılı kanunla kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), her geçen yıl gösterdiği gelişimle Burdur ekonomisine de katkı veren bir kurum haline gelerek, 'Burdur'un yükselen marka değeri' haline geldi.
Birçok proje ile adından söz ettiren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, hem yurt içinde hem de yurtdışında Burdur'u temsil ederek, kentin tanıtılmasında da büyük bir rol aldı. Aynı zamanda kurulan Çiftçi Okulu ile Burdur'un lezzetlerine katma değer oluşturabilmek için MAKÜ adı altında bir markayı da oluşturdu.
Burdur’da il genelinde ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarıyla MAKÜ, en öne çıkan kurumların başında geliyor.
Bütçe büyüklüğü, artan öğrenci ve akademisyen, idari personel sayıları, her geçen gün büyüyen, Burdur'un gelişiminde büyük pay sahibi olan, Burdur’un değerleri ile bütünleşen MAKÜ, bugün 17. yaşına adım attı.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kurumsal akreditasyon süreci için çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, bu sürecin üniversiteye önemli değerler kazandıracağını ifade etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.
“22 Kasım Türk Diş Hekimliği Günü”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen panel ile kutlandı.
Yorumlar (0)