Burdur

Burdur'un Tüm İlçelerinde Fidanlar Geleceğe Nefes Olacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genelgesiyle 11 Kasım 2020 günü saat 11.11 itibariyle Burdur İli Ve İlçelerinde 15.000 fidan dikildi.

Burdur'un Tüm İlçelerinde Fidanlar Geleceğe Nefes Olacak

Burdur ve İlçelerinde organize edilen Milli Ağaçlandırma günü fidan dikim etkinliği, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlendi.

Burdur Merkez ve Tüm İlçelerinde düzenlenen Dünyaya Nefes, Geleceğe Nefes etkinliğine yoğun katılım sağlandı. Gelecek nesillere ormanlık yeşil alanların bırakılması için düzenlenen etkinlik ile binlerce agaç dikildi.

Etkinlikler kapsamında Burdur Merkez, Bucak, Karamanlı, Gölhisar, Tefenni, Altınyayla, Çavdır, Ağlasun, Yeşilova, Kemer, Çeltikçi İlçelerinde fidan dikildi.

Bucak'ta Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinliğe katılım yoğun oldu. Bucak Orman İşletme Müdürü Mustafa Ersoy'un konuşması ile açılan etkinlik 11 Kasım Çarşamba günü saat 10:30'da başladı. Etkinliğe Bucak İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, STK Başkanları ve halk katıldı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından saatler 11:11'i gösterdiğinde tüm Türkiye ile aynı anda fidanlar toprakla buluştu.

Bugün fidan yarın nefes sloganı ile Daha yeşil bir Türkiye ve Bucak için düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Mustafa Ersoy,

"Bugün burada 2. sini düzenlediğimiz Milli Ağaçlandırma Bayramı fidan dikim etkinliğine Hoşgeldiniz. 2.si diyorum, çünkü artık literatürümüzde ve yaşam akışımızda “Milli Ağaçlandırma Günü“ diye bir gün var. Doğum gününü, Evlilik yıldönümünü, Sevgililer gününü her yıl nasıl hatırlıyorsak, 11 Kasım gününüde artık zihnimize katıp, daha çok hatırlamamız ve uygulama yapmamız gerekiyor. Fidan dikmek, yeşili ve ormanı çoğaltmak, Ormanı korumak, sürdürülebilir hale getirmek, önemsemek, sonraki nesillere daha güzel doğa bırakmak şiarıyla yaşamalıyız. İçinde bulunduğumuz pandemi süreciyle birlikte insanoğlu olarak oksijen, sakinlik,temizlik arıyoruz ki; doğaya, tabiata, ekolojiye akın etmek zorunda kaldık. Örnekleri çok yakınımızda Seydiköy, Sazak, Beşkonak ve daha nice doğa ile iç içe yerlerimiz. Dolayısıyla gelecekte Ormanlarımıza daha çok ihtiyacımız olacak.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum Kurumum Orman Genel Müdürlüğümüz, son yıllarda Devlet Ormancılığı yanında, Millet Ormancılığı anlayışını da benimsemiş ve çalışmalarımızı buna göre sürdürmekteyiz. Rutin Ormancılık çalışmalarını zaten yapıyoruz. Bunun yanında Halka hizmet noktasında, mevzuat içinde ormandan insanların faydalanabilirliği için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Bucak ilçe topraklarının %70 i ormanlarla kaplı. Bütün insanlarımızın bir şekilde Ormanla teması mevcut. Kurum olarak biz, Ormanlarımızı köylümüzle, vatandaşlarımızla birlikte yönetiyoruz. Bucak Ormanlarımızın Ülkemiz içinde ayrı bir müstesna yerinin olduğu hep bilinegelir. Dolayısıyla duyarlılığımızı, özverimizi, çalışmalarımızı hep müspet tutup GELECEĞE NEFES olacağız.

Kıymetli konuklar, bakınız öğrencilerimiz pandemiden dolayı aramızda yok. Onlarıda unutmadık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla öğrencilerimize Bucakta 8700 adet kaplı tohum seti dağıttık. Yavrularımız evlerinde kap içinde çam tohumu eksin, fidan çıksın ve bu fidanı, bahçesine veya uygun doğaya diksin, dolayısıyla doğa kültürü gelişsin diye. Ayrıca bu gün saat 16:00 da Cumhuriyet Meydanında Halkımıza ücretsiz çeşitli türlerde fidan dağıtımı yapacağız. Diğer zamanlarda da talep halinde, ihtiyaçlarını karşılamak için bizlerde var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Bucak Orman İşletme Müdürlüğü olarak, etkinliğimiz kapsamında bizlere destek olan başta Kaymakamımız Sayın Erol TANRIKULU’ ya, Belediye Başkanımız Sayın Emrullah ÜNAL’a, İlçe Protokolünün değerli mensuplarına, Sivil Toplum Örgütlerimize, Muhtarlarımıza, Basınımıza ve Orman gönüllüsü yüce halkımıza başta Bucağımız, Ülkemiz ve Dünyamız için Nefes olacak bu kampanyaya destekleri için Teşekkür Eder çalışmalarımızın Hayırlı olmasını diler,

Saygılar Sunarım." ifadelerini kullandı.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Erdoğan duyurdu! Adaylar bu tarihte açıklanmaya başlanacak
Bölgesel

Erdoğan duyurdu! Adaylar bu tarihte açıklanmaya başlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan seyahati dönüşü yerel seçimler için önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarının yapılacağını duyurdu.

Karar onayladı Torba Yasada Var mı Volkswagen Caddy için ÖTV sıfırlandı! İşte vergisiz fiyat listesi
Yaşam

Karar onayladı Torba Yasada Var mı Volkswagen Caddy için ÖTV sıfırlandı! İşte vergisiz fiyat listesi

Türkiye'nin en çok satan sıfır araç modelleri arasında yer alan Volkswagen Caddy modeli için beklenen Cumhurbaşkanı müjdesi son dakika geldi Torba yasada yer alacak mı

İnovasyon kültürümüz iş dünyasında kök salmaya başladı
İş Dünyası

İnovasyon kültürümüz iş dünyasında kök salmaya başladı

Türkiye İnovasyon Haftası İnovalig Şampiyonları ödül töreninde konuşan Başkan Erdoğan, inovasyon kültürünün iş dünyasında kök salmaya başladığını söyledi. Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı ile birlikteydi
Etkinlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı ile birlikteydi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı aile fotoğrafı çekimine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder yaylasında vatandaşlarla buluştu
Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder yaylasında vatandaşlarla buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder yaylasında vatandaşlarla bir araya geldi

Kayseri, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ni çok sevdi
Bölgesel

Kayseri, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ni çok sevdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın vizyon projelerinden, Kayseri’nin merkezinde yer alan Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden olan ve Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında vatandaşların hizmetine sunulan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi vatandaşlardan tam not aldı.