Burdur USO Anadolu Lisesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nü unutulmaz bir etkinlikle kutladı.
Öğrenciler, Burdur Belediyesi Hayvan Barınağı'nı ziyaret ederek barınaktaki hayvanlara besleme yaptılar ve sevgilerini gösterdiler.
Hayvanları Sevme ve Koruma Kolu'nun sorumlu öğretmeni Cengiz Yurdakul, öğrencilerin duyarlılığını ve sevgi dolu yaklaşımlarını vurgulayarak, hayvanları koruma gününde özel bir faaliyet düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirtti.
Program, öğrencilerin ve barınak çalışanlarının bir araya gelip hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Burdur'da 'Eğlenceli Bilim Atölyesi' düzenlendi. Atölyede öğrenciler, çeşitli bilimsel deneyler yapma ve bilimsel kavramları eğlenceli bir şekilde öğrenme imkanı buldu.
BAKA Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) 'Burdur'da Üretken Bir Nesil Yetişiyor' projesi kapsamında, Uso Anadolu Lisesi'nde 25-26 Nisan 2024 tarihleri arasında heyecan verici bir bilim atölyesi gerçekleştirildi.
USO Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik'i ziyaret ettiler.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2023-2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Gençler A(Erkek-Kız) Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği Müsabakaları Altınordu Atatürk Spor Salonunda başarıyla tamamlandı.
USO Anadolu Lisesi genç kızlar futsal takımı, katıldığı tüm maçları kazanarak Burdur genç kızlar futsal il birincisi oldu. Şampiyonluğu, final maçında Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi'ni 2-0 yenerek elde etti.
Burdur USO Anadolu Lisesi’nde iki ay süren “Yenilikçi Robotik ve Stem Gençliği” Projesi kapanış programı yapıldı.
Yorumlar (0)