Burdur

Burdur Valiliği'nden Taciz İddialarına İlişkin Açıklama

Burdur Valiliği, basında yer alan Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde stajyer öğrenciye taciz ve Burdur'daki bir okulda "akran zorbalığı/cinsel taciz" iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, her iki olayla ilgili başlatılan soruşturmalar hakkında bilgi verildi.

Burdur Valiliği'nden Taciz İddialarına İlişkin Açıklama

Burdur Valiliği, 18 ve 20 Nisan 2024 tarihlerinde bazı basın yayın organlarında yer alan, Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde stajyer öğrenciye taciz iddiaları ve Burdur'daki bir okulda "akran zorbalığı/cinsel taciz" iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı basın yayın organlarında 18.04.2024 tarihinde yayımlanan "Burdur'da taciz skandalı, Adresi Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü" başlıklı haber ile, 20.04.2024 tarihinde haberin devamı niteliğinde yayımlanan "Burdur'daki taciz skandalında ikinci perde: Tacizi tespit eden müdür vekili görevden alındı!" başlıklı haberlerle ile ilgili olarak; aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Haberlerin içeriğinde yer alan stajyer öğrenciye taciz iddiasıyla ilgili;

28.03.2024 tarihinde yapılan şikayet üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli H.Ö. isimli şüpheli şahıs emniyet birimleri tarafından göz altına alınmış, yapılan tahkikatın akabinde 29.03.2024 tarihinde sevk edildiği Cumhuriyet Savcılığındaki işlemlerinin ardından, Burdur Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış olup, adil süreç devam etmektedir.

28.03.2024 tarihinde konunun Valiliğimizce öğrenilmesi üzerine, İş Kanuna tabi çalışan şüpheli H.Ö.'nün iş sözleşmesi 28.03.2024 tarihinden geçerli askıya alınmış ve konunun idari yönden soruşturulması için 02.04.2024 tarihli yazımız ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından müfettiş talebinde bulunulmuş, görevlendirilen Başmüfettiş ilimize gelerek çalışmalarına başlamıştır. İdari soruşturma süreci devam etmektedir.

Haberlerin içeriğinde yer alan İlimiz merkezinde ki bir okulda "akran zorbalığı/cinsel taciz" iddiaları ile ilgili ise;

İddia konusunun geçtiği okulun yönetici ve görevlileri hakkında Valilik Makamının 29.03.2024 tarihli onayı ile Eğitim Müfettişleri görevlendirilerek ön inceleme ve disiplin soruşturması başlatılmıştır.

Yine, haberde adı geçen diğer kamu görevlileri hakkında ileri sürülen iddia konusunda ise, Valilik Makamının 28.03.2024 tarihli oluru ile araştırma – inceleme işlemi başlatılmıştır.

Haber içeriğinde yer alan iddia konuları hakkında Valiliğimizce ivedi olarak vakit geçirmeksizin gerekli tüm işlemler ilgili mevzuat çerçevesinde hassasiyetle eksiksiz yerine getirilmiştir. Adli ve idari soruşturmalar devam etmektedir. Valiliğimizce süreç yakından takip edilmektedir.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Kapatıldı! Valilikten açıklama geldi
Bölgesel

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Kapatıldı! Valilikten açıklama geldi

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde diyaliz işleminin ardından 31 hasta rahatsızlandı. Burdur Valiliğinden açıklama geldi.

Vali Öksüz'den sanayi esnafına ziyaret
Bölgesel

Vali Öksüz'den sanayi esnafına ziyaret

Burdur Valisi Türker Öksüz sanayi sitesini ziyaret ederek esnaflarla bir araya geldi.

Vali Öksüz Jersey Irkı Büyükbaş Hayvan Çiftliğini İncelemede Bulundu
Bölgesel

Vali Öksüz Jersey Irkı Büyükbaş Hayvan Çiftliğini İncelemede Bulundu

Burdur Valisi Türker Öksüz, merkeze bağlı Yazıköy Köyünde Jersey ırkı büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Güngör Ailesine ait işletmede incelemede bulundu.

Burdur'da ekoturizm anlamında yeni bir nokta
Bölgesel

Burdur'da ekoturizm anlamında yeni bir nokta

Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve İzzet Akbulut ile birlikte "Gül Yolu Projesi" tanıtım programına katıldılar.

Burdur Valisi Türker Öksüz'ün engeliler haftası mesajı
Bölgesel

Burdur Valisi Türker Öksüz'ün engeliler haftası mesajı

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 10-16 Mayıs tarihlerini Engelliler Haftası olarak kutlamaktayız.

Vali Öksüz'ün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı
Bölgesel

Vali Öksüz'ün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Burdur Valisi Sayın Türker Öksüz,'ün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayınladığı mesaj