Burdur Valisi Türker Öksüz, eşsiz turkuaz rengi görüntüsü, beyaz kumsalları, doğal güzelliği ile yeşille mavinin iç içe olduğu İlimizin en önemli turizm değerlerinin başında gelen Salda Gölü ve çevresinde incelemelerde bulundu.
Halk Plajı, Tabiat Parkı, Beyaz Adalar, Salda Köyü, Doğanbaba Plajı ve Orman Evi'nde incelemede bulunan Vali Öksüz, bölge halkı ve ziyaret için gelen vatandaşlarla sohbet etti, muhtarların taleplerini dinledi.
Halk Plajında çocukların kitap okuma etkinliğine de katılan Vali Öksüz, incelemeleri süresince kendisine eşlik eden yetkililerden bölgeyle ilgili kapsamlı bilgiler aldı.
Kendine özgü yapısıyla Mars gezegeninin yüzey özelliklerini taşıyan dünyadaki iki alandan bir olan Salda Gölü ve çevresinin 2019 yılında alınan Cumhurbaşkanı Kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilerek üst düzeyde çevre hassasiyetiyle korunduğunu belirten vali Öksüz, "Amacımız bu eşsiz mirası en iyi şekilde koruyarak gelecek kuşaklara taşımaktır" dedi.
Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Vali Dr. Türker Öksüz ile süt ve fasulye üreticilerinin sorunlarını görüştü. Üreticilerin yaşadığı sıkıntılar ele alındı.
Vali Dr. Türker Öksüz, Yeşilova Niyazlar Köyü'nde düzenlenen Geleneksel Aşure etkinliğine katılarak Muharrem Ayı'nın ve Aşure Gününün önemini vurguladı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilciliğine ziyarette bulundu.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza'yı Burdur'daki kamp tesislerinde ziyaret ederek yeni sezonda başarılar diledi. Detaylar haberimizde...
Burdur Valisi Türker Öksüz, yönetim bilimleri dalında doktora tezini başarıyla savunarak "Dr." unvanını aldı. Sınır güvenliği konulu teziyle akademik camiada da adından söz ettiren Vali Öksüz, Burdur'da da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Yorumlar (0)