Burdur / Burdur

Burdur Yeni Devlet Hastanesi'nde sona gelindi

Burdur yeni hastane inşaatında incelemede bulunan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, hastanenin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Burdur Yeni Devlet Hastanesi'nde sona gelindi

Burdur yeni hastane inşaatında incelemede bulunan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, hastanenin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

BURDUR’umuza GÖL MANZARALI MODERN HASTANE KAZANDIRDIK

Göl manzaralı yapılan Millet Bahçesi ile de bütünleşecek bir hastane kazandırdıklarını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ 2002 yılından bu tarafa Burdur’umuza her alanda olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde birçok sağlık yatırımına imza attık. Burdur Merkezde hastane yapımı ile ilgili uzun bir süreç yaşadık elhamdülillah bu sürecin sonuna geldik. Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize Tıp Fakültesi kurulması ile ilgili MAKÜ Senatosu kararını aldı talebimizi sayın Bakanımızla ve YÖK Başkanımızla bu talebimizi konuştuk.Yine bu süreçte yeni hastanemizin Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizle bütünleşerek Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi ve yeni bölümler açılmasını ile ilgili talebimizi ilettik. Türkiye Yüzyılında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Burdur’umuza Tıp Fakültesi kurulacağına ve Hastanemizin Eğitim Araştırma Hastanesine dönüşeceğine inancımız tamdır. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya ve Önceki Dönem Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’a teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.

13 MAYISTA GEÇİCİ KABUL İÇİN BAŞVURU YAPILACAK

Yeni hastane inşaatının son hızla devam ettiğini ve firma tarafından Sağlık Bakanlığına 13 Mayısta geçici kabule başvuru yapılacağını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Yeni hastane inşaatı son hızıyla devam etmekte olup kontrolörlük hizmetleri Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü teknik personelleri tarafından yapılmaktadır. İlgili firma ile yapılan görüşmelerde 13/05/2023 tarihinde geçici kabul için Sağlık Bakanlığına müracaatta bulunacağını belirtmiştir. Geçici kabul aşamasının başvuru tarihinden itibaren kullanılacak olan teknik altyapı, donanım, cihazların ve tesisatların ortalama 30 gün süreyle test edileceği bu test sürecinde herhangi bir arıza eksiklik vs. tespit edildiği takdirde bu hataların düzeltilmesi için ek süre verilerek yapılan düzenlemelerin tekrar kontrolü sağlanarak geçici kabul işlemlerinin bu takvimle tamamlanması beklenmektedir.”ifadelerini kullandı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İÇ TEFRİŞAT ALIMI YAPILDI

İç tefrişat alımı yapıldığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ Büro,tefrişat, tıbbi cihaz ve diğer malzemelerin alımları büyük oranda (%95) Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilmiş, tabela ihalesi 26/04/2023 tarihinde yapılmış, en kısa sürede tabelalandırma işlemleri tamamlanacaktır.”dedi.

CİHAZ ALIMI İLE İLGİLİ İHALE SÜRECİ DEVAM EDİYOR

MRI (Magnetik Rezonans) ihalesi için İl Müdürlüğü tarafından ihale sürecinin takip edildiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “MRI(Magnetik Rezonans) ihalesi için Müdürlüğümüz tarafından yapılan 09/01/2023 tarihli ihaleye yapılan itiraz neticesinde KİK tarafından 05/04/2023 tarihli kararı ile ihale iptal edilmiş olup, yeniden ihale edilmesi süreci devam etmektedir.” dedi.

EKSİKLER TAMAMLANMAK ÜZERE

Hastane firmasından alınan bilgiler kapsamında geçici kabul süresi olan 13/05/2023 tarihine kadar tamamlanması beklenen bazı eksiklikler olduğunu belirten Milletvekili Bayram Özçelik Yoğun Bakım PVC leri, Ameliyathane altyapı-havalandırma-kurşun-laminer havalandırma, PVC ve Asma tavan eksiklikleri tamamlanmak üzere olduğu vb. geçici kabul öncesi tamamlanması beklenen eksiklikler) olduğunu hastane inşaatını yapan firma tarafından 13 Mayısa kadar tamamlanacağını söyledi.

YOL ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

Hastane çevresinde devam eden çalışmalarla da ilgili bilgi veren Milletvekili Bayram ÖzçelikHastane çevresinde devam eden gerek Belediye, gerekse DSİ sorumluluğunda olan alt-üst yapı ve yol, köprü ve geçiş hatlarında çalışmaların henüz tamamlanmadığı, ilgili kurumlar tarafından hızla çalışmalar devam etmektedir”ifadesini kullandı.

Ziyarette Milletvekili Bayram Özçelik’e, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, Destek Hizmetleri Başkanı Uğur Üstün, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. M. Murat Erk,Burdur Devlet Hastanesi Başhekimimiz Doç. Dr. Nedim Ongun, 112 Başhekimi Dr. Cemal Şencan ve firma yetkilileri eşlik etti.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 2
  BEĞENDİM
 • 2
  SEVDİM
 • 2
  KIZDIM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  BEĞENMEDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da yeni devlet hastanesinde deprem izolatörleri yerleştirildi
Bölgesel

Burdur'da yeni devlet hastanesinde deprem izolatörleri yerleştirildi

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur'da Yeni Devlet Hastanesinde deprem izolatörlerinin yerleştirildiğini açıkladı.

Burdur'da yeni devlet hastanesi altyapı çalışmaları toplantısı
Bölgesel

Burdur'da yeni devlet hastanesi altyapı çalışmaları toplantısı

Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında, yeni devlet hastanesi altyapı çalışmaları toplantısı yapıldı.

Yeni Devlet Hastanesinde son karar bekleniyor
Bölgesel

Yeni Devlet Hastanesinde son karar bekleniyor

Burdur İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören, ihalesi tamamlanan 300 yataklı yeni Burdur Devlet Hastanesi hakkında son kararın beklendiğini açıkladı.

Gazipaşa Devlet Hastanesi'nden 5 ayda 141 bin 730 hastaya hizmet
Sağlık

Gazipaşa Devlet Hastanesi'nden 5 ayda 141 bin 730 hastaya hizmet

Gazipaşa Devlet Hastanesi, bu yılın ilk 5 ayında 141 bin 730 hastaya hizmet verdi. 42 bin 77 acil başvurusu ile toplamda 141 bin 730 hastaya çeşitli branşlarda sağlık hizmeti verildiği belirtildi.

Bucak Devlet Hastanesinde yeni hekim göreve başladı
Sağlık

Bucak Devlet Hastanesinde yeni hekim göreve başladı

Bucak Devlet Hastanesi, yeni doktorların katılımıyla hekim kadrosunu güçlendiriyor. İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı göreve başladı.

Antalya'da 400 yataklı devlet hastanesinde diyaliz hastalarına VİP hizmet
Sağlık

Antalya'da 400 yataklı devlet hastanesinde diyaliz hastalarına VİP hizmet

Antalya'da Kepez Devlet Hastanesi içerisinde oluşturulan 10 yataklı Hemodiyaliz ünitesinde tedavi gören hastalar, sabah saatlerinde özel servisle evlerinden alınıyor.