Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama Araştırma Merkezi, Eğitim Fakültesi ve Burdur İl Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında “Doğru Seçimler Mutlu Yarınlar Projesi” hayata geçirildi.
Proje kapsamında Burdur ilinde okuyan lise son sınıf öğrencilerine kariyer seçimi konusunda bilgilendirme yapıldı.
MAKÜ Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Özlem Tagay ve Dr. Hakan Acar tarafından kariyer seçimi konusunda öğrencilere yapılan bilgilendirmenin yanında, Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Kenan Demir ve Proje Topluluğu öğrencileri tarafından da yaratıcı drama etkinlikleri gerçekleştirildi.
Proje kapsamında yapılan çalışmalarla Burdur merkezde bulunan ve üniversite sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencileri bilgilendirildi. Öğrenciler de kariyer seçimi konusunda akıllarındaki soruları sorarak cevap aradılar.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin spor tesisleri ünlü futbol kulüplerinin kamp tercihi oldu. Salda Gölü’nde sıcak hava balonu uçuşları başladı. Isparta medyasının dikkatini çekti.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Budur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Kosova’nın kuzeybatısında yer alan İpek (Peja) şehrine bağlı Suşitsa (Shushice) köyünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un babası Tahir Efendi’nin evinin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Etik Topluluğu tarafından ‘Akademik Yaşamda Etik’ konulu bir panel düzenlendi.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Yorumlar (0)