Burhaniye ilçesinde, Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencileri kan bağışında bulundu. Cumhuriyet Meydanında konuşlanan Kızılay Kan Bağışı Otobüsüne gelen üniversiteli gençler kan bağışlamanın mutluluğunu yaşadı.
Burhaniye’de Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü Muhhiydin Rumi Kız Yurdu’nda kalan bir gurup öğrenci Kızılay’a kan bağışında bulundu. Cumhuriyet Meydanında konuşlanan Kızılay Bağışı Otobüsüne gelen öğrenciler, kan vermenin mutluluğunu yaşarken, kan değerleri düşük olan bazı öğrencilerde kan verememenin üzüntüsünü yaşadı. Kan vermek için gönüllü olduklarını anlatan Semanur Şahin, “Arkadaşlarımızla buraya kan vermek için geldik. Yapılan kontrollerde kan değerleri normal olan arkadaşlar kan bağışında bulundu. Kan değerleri düşük olan arkadaşlar da kan veremedi. Kan bağışı için buraya gelen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Sinop'un Türkeli ilçesinde ikamet eden Murat Yaylalı, büyük bir yardımseverlik örneği göstererek Türk Kızılay’ına tam 35 kez kan bağışında bulundu. Yaylalı, gösterdiği bu anlamlı sosyal sorumlulukla Kızılay’ın seçkin kan bağışçıları arasına girmeyi başardı.
Ağrı'nın Patnos ilçesinde düzenlenen kam bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Mardin Valiliği ve Türk Kızılay iş birliğinde “Birbirimize Candan Bağlıyız Mardin” sloganıyla düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca kan bağışı kampanyası organize edildiği bildirildi.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 27-28 tarihinde düzenleyeceği kan bağışı kampanyasına vatandaşları davet etti.
Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliği ile “Senin 15 dakikan başkasının bir ömrü olsun” sloganıyla 8.kez düzenlenen kan ve kök hücre bağışı kampanyası geniş katılımla gerçekleştirildi.
Yorumlar (0)