BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in organizasyonuyla apart işletmecileri, esnaflar ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yönetimi bir araya geldi.

BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in organizasyonuyla apart işletmecileri, esnaflar ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yönetimi bir araya geldi.

BUTSO'nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda konunun tarafları beklenti ve taleplerini birinci ağızdan ilettiler. Toplantıda her iki taraf da BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'e konu hakkında gösterdiği hassasiyet için teşekkür ettiler.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ömer Tekşen ve Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp; sivil toplum kuruluşu başkan ve üyelerinin, Burdur ve Bucak'tan toplantıya katılan esnafların, apart sahiplerinin, işletmecilerin sorularını yanıtladı, talepleri hakkında cevaplar verdi ve notlarını aldılar.

TALEP VE ÖNERİLER GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin merkez ve ilçelerdeki öğrenci sayısı, KYK'larda kalan öğrenci sayısı, MAKÜ'de son yıllarda açılan yeni bölümler, ilçelerde değişiklikler yapılmasıyla eğitim- öğretimin devam etmesi, akademisyen sayısı, öğrenci ailelerinin ekonomik durumları, öğrencilerinin kent merkezindeki işletmeleri tercih etmemeleri, öğrencileri kent merkezine çekecek kampanyaların yapılması, çoğu apart ve pansiyonların doluluk oranları, KYK'ların yapım mevzuatı ile MAKÜ Yönetimin bağlantısının olmaması, kafeterya tarzı işletmelerin ekonomik anlamda üniversitelilerden yeteri kadar ciro yapmamaları, yol ekonomisi, yurtlara son giriş saatlerinin erken olması, kampüs üniversitesinin şehir üniversitesinden farkları, öğrencilerin haftada kaç gün ders yaptıkları, uygulamalı eğitimler, kampüs- şehir uzaklığı, halk otobüsü tarife ve saatleri, kampüs içerisindeki sosyal donatılar, cezaevinin ilerleyen tarihte taşınmasından sonraki mevcut yerinin değerlendirilmesi süreci ve de diğer bazı ekonomik ve akademik konular görüşüldü.

Toplantıda BUTSO Başkan Yardımcısı Hüseyin Yardım, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker'in yanı sıra BUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundular.

BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldıBUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da İhracatta Durgunluk: Hedeflerin Altında Kalındı
İş Dünyası

Burdur'da İhracatta Durgunluk: Hedeflerin Altında Kalındı

Burdur'un 2024 yılı ocak ayı ihracatı 17 milyon 708 bin 970 dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam geçen yılın aynı ayına göre %18,2'lik bir düşüşe işaret ediyor. Başkan KEYİK, en çok ihracat yapılan ülkeleri ve sektörleri de açıkladı.

Burdur'da 2023 Yılında 251 Milyon Dolarlık İhracat
İş Dünyası

Burdur'da 2023 Yılında 251 Milyon Dolarlık İhracat

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, yaptığı basın toplantısında 2023 yılında Burdur'da 251 milyon 134 bin 672 dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini açıkladı. Ayrıca, odanın 2023 yılı faaliyet raporu da basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Bu kurslar ev ekonomisine destek olmak için düzenleniyor
Bölgesel

Bu kurslar ev ekonomisine destek olmak için düzenleniyor

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Kasım ayından itibaren çeşitli branşlarda kurslar düzenleyerek ev ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.

Burdur'un Kasım Ayı ihracatı ne kadar? İşte rakamlar
İş Dünyası

Burdur'un Kasım Ayı ihracatı ne kadar? İşte rakamlar

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK: "Kasım ayında ilimizin ihracat hacmi %2,8'lik düşüş ile 20 milyon 116 bin 530 dolar oldu" dedi.

Burdur'un ihracatı ekim ayında %18,9 arttı
Bölgesel

Burdur'un ihracatı ekim ayında %18,9 arttı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, Burdur'un ekim ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre %18,9 artarak 23 milyon 87 bin 340 dolara yükseldiğini açıkladı.

Burdur'da kadın girişimciler Sevim Zorlu'ya güvendi
Bölgesel

Burdur'da kadın girişimciler Sevim Zorlu'ya güvendi

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi Başkanlığı seçimini Sevim Zorlu kazandı. Zorlu, yeni dönemde kadın girişimcileri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.