Burdur

BUTSO Heyeti TBMM ve Bakanlıklarda temasta bulundu

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) heyeti Ankara'da planlanan program kapsamında TBMM'de ve TC. Tarım ve Orman Bakanlığında temaslarda bulundu.

BUTSO Heyeti TBMM ve Bakanlıklarda temasta bulundu

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) heyeti Ankara'daki programında TBMM'de ve TC. Tarım ve Orman Bakanlığında temaslarda bulundu.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in koordinasyonuyla gerçekleştirilen ziyaretlerin ikinci gününde; TBMM Başkan Vekili Celal Adan'a, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil'e, Orman Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Kenan Akduman'a, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanı İsmet Erol'a ve Burdur Milletvekillerine talep ve öneriler iletildi.

Programlar hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Yusuf Keyik: "Ankara programımızın ilk gününde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Merkezimizde bir araya geldik. TOBB'dan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Tarım ve Orman Bakanlığında bir dizi temaslarda bulunduk. TBMM Başkan Vekilimiz Sayın Celal Adan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Nihat Pakdil, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Kenan Akduman, Daire Başkanımız Sayın İsmet Erol, Burdur Milletvekillerimiz Sayın Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Mehmet Göker'le bire bir görüştük. Görüşmelerimizde ilimiz ekonomisinin lokomotifi olan maden ve doğal taş alanlarında karşılaştığımız sorunlar ile gündemimizde yer alan konular hakkında önerilerimizi sunduk. Bu sayede üyelerimizden gelen talepleri en üst mercilere iletmiş olduk. Görüşmelerimizin neticesinde de talep ve önerilerimiz hakkında inceleme ve değerlendirmeler yapılacağı belirtildi. Ev sahipliği ve kabuller için Sayın Hisarcıklıoğlu'na, Sayın Adan'a, Sayın Pakdil'e, Sayın Akduman'a, Sayın Erol'a ve ilimizin değerli milletvekillerine bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

STK'LARIN TALEPLERİNİ DE DEĞERLENDİRDİK

Başkan Keyik: "18 Kasım 2022 tarihinde Odamız Meclis Salonunda önce Mehmet Akif Ersoy Senatosu ile işletme sahiplerinin buluştuğu ve sonrasında da hükümet yetkililerimizle ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarının (STK) bir araya geldiği ve taleplerin iletildiği bir toplantı düzenledik. Bu toplantılarda ilimizin hemen hemen her alanında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Gündeme getirilen sorun ve talepleri de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mize, Tarım ve Orman Bakanlığı'na birinci elden iletme fırsatımız oldu. Mesleki eğitimin önemi, Meslek Liselerinin istihdamdaki rolü, KYK uygulamaları, üniversitelerde açılması öngörülen fakülte ve bölümler, et ve süt fiyatları, işverene asgari ücret zammı kolaylığı, EYT konusundaki taleplerimiz, madencilik sektöründeki mevzuat durumları, güneş enerjisinden elde edilen elektriğin tasarrufu, teşviklerdeki yöntemler, üreticilerin artan girdi maliyetleri, köylerde yükselen yaş ortalamaları, çiftçilerin tarım ve hayvancılıkta yaşadıkları güncel sorunlar, gıda tedariki, akaryakıt ve enerji fiyatlarının belirlenmesi, yolcu ve yük taşıyan şoförlerin durumu, ithalat, sanayicilerimizin ve esnaflarımızın güncel koşulları ile diğer bazı ekonomik konular hakkında karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üyelerimizden ve işletme sahiplerinden gelen talep ve önerileri çözüme kavuşturmak konusunda iletişimlerimiz devam edecek" şeklinde konuştu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Yusuf Keyik'ten seçim değerlendirmesi
Bölgesel

Başkan Yusuf Keyik'ten seçim değerlendirmesi

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, 14 Mayıs 2023 tarihindeki Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Başkan Yusuf Keyik'ten, 19 Mayıs mesajı
Etkinlik

Başkan Yusuf Keyik'ten, 19 Mayıs mesajı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayınladı.

Burdur'un Mart ayı ihracatı 19 milyon 871 bin dolar
İş Dünyası

Burdur'un Mart ayı ihracatı 19 milyon 871 bin dolar

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: "Mart ayı ihracatımız 19 milyon 871 bin 850 dolar" dedi.

Üniversite öğrencilerini Burdur'a bekliyoruz
Bölgesel

Üniversite öğrencilerini Burdur'a bekliyoruz

Burdur Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: "3 Nisan 2023 Pazartesi gününden itibaren üniversite öğrencilerini şehrimize bekliyoruz" dedi.

Başkan Yusuf Keyik'ten Ramazan Ayı mesajı
Bölgesel

Başkan Yusuf Keyik'ten Ramazan Ayı mesajı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik, 23 Mart 2023 Perşembe günü başlayan Ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayınlayıp, tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutladı.

Çanakkale Zaferinin 108'inci gurur yılını yaşıyoruz
Bölgesel

Çanakkale Zaferinin 108'inci gurur yılını yaşıyoruz

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.