Burdur

BUTSO Heyeti TBMM ve Bakanlıklarda temasta bulundu

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) heyeti Ankara'da planlanan program kapsamında TBMM'de ve TC. Tarım ve Orman Bakanlığında temaslarda bulundu.

BUTSO Heyeti TBMM ve Bakanlıklarda temasta bulundu

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) heyeti Ankara'daki programında TBMM'de ve TC. Tarım ve Orman Bakanlığında temaslarda bulundu.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in koordinasyonuyla gerçekleştirilen ziyaretlerin ikinci gününde; TBMM Başkan Vekili Celal Adan'a, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil'e, Orman Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Kenan Akduman'a, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Dairesi Başkanı İsmet Erol'a ve Burdur Milletvekillerine talep ve öneriler iletildi.

Programlar hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Yusuf Keyik: "Ankara programımızın ilk gününde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Merkezimizde bir araya geldik. TOBB'dan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Tarım ve Orman Bakanlığında bir dizi temaslarda bulunduk. TBMM Başkan Vekilimiz Sayın Celal Adan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Nihat Pakdil, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Kenan Akduman, Daire Başkanımız Sayın İsmet Erol, Burdur Milletvekillerimiz Sayın Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Mehmet Göker'le bire bir görüştük. Görüşmelerimizde ilimiz ekonomisinin lokomotifi olan maden ve doğal taş alanlarında karşılaştığımız sorunlar ile gündemimizde yer alan konular hakkında önerilerimizi sunduk. Bu sayede üyelerimizden gelen talepleri en üst mercilere iletmiş olduk. Görüşmelerimizin neticesinde de talep ve önerilerimiz hakkında inceleme ve değerlendirmeler yapılacağı belirtildi. Ev sahipliği ve kabuller için Sayın Hisarcıklıoğlu'na, Sayın Adan'a, Sayın Pakdil'e, Sayın Akduman'a, Sayın Erol'a ve ilimizin değerli milletvekillerine bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

STK'LARIN TALEPLERİNİ DE DEĞERLENDİRDİK

Başkan Keyik: "18 Kasım 2022 tarihinde Odamız Meclis Salonunda önce Mehmet Akif Ersoy Senatosu ile işletme sahiplerinin buluştuğu ve sonrasında da hükümet yetkililerimizle ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarının (STK) bir araya geldiği ve taleplerin iletildiği bir toplantı düzenledik. Bu toplantılarda ilimizin hemen hemen her alanında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Gündeme getirilen sorun ve talepleri de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mize, Tarım ve Orman Bakanlığı'na birinci elden iletme fırsatımız oldu. Mesleki eğitimin önemi, Meslek Liselerinin istihdamdaki rolü, KYK uygulamaları, üniversitelerde açılması öngörülen fakülte ve bölümler, et ve süt fiyatları, işverene asgari ücret zammı kolaylığı, EYT konusundaki taleplerimiz, madencilik sektöründeki mevzuat durumları, güneş enerjisinden elde edilen elektriğin tasarrufu, teşviklerdeki yöntemler, üreticilerin artan girdi maliyetleri, köylerde yükselen yaş ortalamaları, çiftçilerin tarım ve hayvancılıkta yaşadıkları güncel sorunlar, gıda tedariki, akaryakıt ve enerji fiyatlarının belirlenmesi, yolcu ve yük taşıyan şoförlerin durumu, ithalat, sanayicilerimizin ve esnaflarımızın güncel koşulları ile diğer bazı ekonomik konular hakkında karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üyelerimizden ve işletme sahiplerinden gelen talep ve önerileri çözüme kavuşturmak konusunda iletişimlerimiz devam edecek" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Zorlu, 'Kadının saygınlığı herkes için insanlık vazifesidir'
Etkinlik

Zorlu, 'Kadının saygınlığı herkes için insanlık vazifesidir'

Burdur KGK Başkanı Sevim Zorlu, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında açıklamada bulundu.

Başkan Yusuf Keyik'ten kadın girişimcilere ziyaret
İş Dünyası

Başkan Yusuf Keyik'ten kadın girişimcilere ziyaret

Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) kursiyerlerini, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, ziyaret etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na, BUTSO heyetinden ziyaret
İş Dünyası

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na, BUTSO heyetinden ziyaret

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanından oluşan heyet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

AK Parti'nin şehir buluşmaları BUTSO'da devam etti
Bölgesel

AK Parti'nin şehir buluşmaları BUTSO'da devam etti

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin '2023'e Doğru Şehir Buluşmaları' programı Burdur Ticaret ve Sanayi Odasında (BUTSO) devam etti.

BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı
İş Dünyası

BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in organizasyonuyla apart işletmecileri, esnaflar ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yönetimi bir araya geldi.

Üreten kadınlar ekonomiye katkı sağlıyor
İş Dünyası

Üreten kadınlar ekonomiye katkı sağlıyor

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Üreten kadınlara destek olmaya devam ediyoruz” dedi.