‘Çalı Kavşağı-Hasanağa Bağlantı Yolu’ hizmete açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleri ile yapımı tamamlanan ‘Çalı Kavşağı-Hasanağa Bağlantı Yolu’ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı.

‘Çalı Kavşağı-Hasanağa Bağlantı Yolu’ hizmete açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleri ile yapımı tamamlanan ‘Çalı Kavşağı-Hasanağa Bağlantı Yolu’ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı.
Bursa’da köprü ve kavşaklar, yeni yollar ve yol genişletme çalışmalarıyla ulaşıma köklü çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, yetersiz kalan mevcut yolları da daha sağlıklı hale getiriyor. Yolları, akıllı çözümleri ve toplu taşımasıyla ulaşan bir şehir inşa etmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda yeni bir projeye daha imza attı. Bursa-Kayapa-Mustafakemalpaşa Yolu olarak bilinen Çalı Yolu’ndaki 2 kilometrelik ilk etap çalışmaları 2023’ün Ocak ayında hayata geçirilmişti. 2. etap çalışmaları kapsamında ise yolun 3,3 kilometrelik kısmı gidiş-geliş 3’er şerit olmak üzere tamamlandı. Standardının düşük ve özellikle ağır taşıt trafiğinin çok olması nedeniyle yoldaki kaza riskinin oldukça yüksek olduğu mevcut yol, yeni projedeki şerit ilaveleri sayesinde vatandaşlara daha güvenli ve daha konforlu bir yolculuk imkanı sağlayacak.
Bursa-Kayapa-Mustafakemalpaşa Yolu olarak bilinen Çalı Yolu’nda düzenlenen açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ve Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Furkan Alpaslan ve AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak katıldı.
“Ulaşımı sorun olmaktan çıkarıyoruz”
Törende açılış konuşması gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hızlı büyüyen nüfusu ve gelişen sanayisiyle beraber ulaşımın özellikle şehirde ön plana çıkan en önemli konu olduğunu vurgulayarak “Ulaşımla alakalı şehir insanımızın radikal işler ve kesin çözümler ortaya koyulması noktasında beklentileri var. Ulaşımı sorun olmaktan çıkarma hedefiyle hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızla bu beklenti son yıllarda ciddi bir şekilde kırılmaya başladı. Onların eserlerinden biri de Bursa-Kayapa-Mustafakemalpaşa Yolu olarak bilinen Çalı Yolu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından 2 kilometrelik ilk etabını geçen yıl tamamladığımız Çalı Yolu’nun 3,3 kilometrelik ikinci etap çalışmalarını ise 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Gidiş - geliş 2’şer şeritli olan Çalı Yolu’nu şerit ilaveleriyle 3’er şeritli bölünmüş yol standardına yükselttik. Buradaki çalışmalarımızı tamamen bitirdiğimizde çok daha fazla ulaşım kolaylığını ve konforu vatandaşlarımıza sağlamış olacağız. Kentin batı aksındaki trafik yükünü hafifletecek ve halkımızın güvenle yolculuk yapabileceği Çalı Yolu, Bursa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.
“Bursa’yı demir ağlarla örüyoruz”
Verdiği destek ve katkıları için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’na teşekkür eden Başkan Aktaş “Bursa’da önemli yollarla alakalı alternatifleri ortaya çıkarıp, Bursa’nın tıkanan damarlarını açmış olacağız. Sayın Bakanım, sizlere kıymetli hemşerilerimizin huzurunda çok teşekkür ederim. Türkiye’nin 81 tane ili 921 tane ilçesi var ve hepsinde önemli çalışmalar yapıyorsunuz. Deprem demediniz, pandemi süreci demediniz desteklerinizi katkılarınızı devam ettirdiniz. Bursa’nın özellikle ulaşımla alakalı daha çok yatırımlara bu manada ihtiyacı var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin dört bir tarafı karayolları ağıyla, raylı sistemlerle ve özellikle hızlı trenlerle örüldü. Bursa’da da yüksek hızlı tren hattı çalışmaları devam ediyor. İnşallah 2025 sonunda Bursa’ya kavuşturduğumuzda Bursa’ya değer ve katma değer sağlayacağımıza inanıyorum. Verdiğiniz destek ve katkıları için teşekkür ederim” dedi.
“Bursa gelişiyor, ihtiyaçları da değişiyor”
Bursa’da olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek söze başlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, “Bursa’nın birçok ulaşım problemini biz çözdük, otoyoluyla, devlet yoluyla Bursa’yı bütün il ve ilçelere bağladık. Aynı zamanda yüksek hızlı tren hattımızdaki çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki senenin sonu bir sonraki senenin başında bitirmeyi hedefliyoruz. Bursa’mız için hizmet edeceğiz. Bursa’daki hızlı tren projemizi bitirdiğimizde Bursalı vatandaşlarımız sadece 2 saat 15 dakikada hem Ankara’ya hem İstanbul’a gidebilecek. Bursa’mız daha yaşanabilir, daha gelişmiş bir şehir haline gelecek. Şimdiye kadar bu projelerimizin hayata geçirilmesinde bizimle işbirliği yapan Bursa Valiliğimize, Bursa Büyükşehir Belediyemize ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Bursa’da biz ulaşım problemlerini genel anlamda çözdük diyoruz ama bir taraftan da Bursa gelişiyor, ihtiyaçları da değişiyor. Onun için Bursa’nın yeni oluşan ihtiyaçlarını da bizim bu anlamda çözmemiz gerekir diye düşünüyoruz. Şuan bulunduğumuz Çalı-Kayapa-Hasanağa yolunun ikinci etabı, birinci etabını tamamlayarak trafiğe açmıştık. İkinci etabını da bitirdik. Burada Büyükşehir Belediyesi ile bizim yapacağımız işbirliği, yol arkadaşlığı çok kıymetli. En güzel örneklerinden bir tanesini yaşıyoruz, burada Büyükşehir belediyesi ile beraber yaptığımız işbirliği ile Çalı-Kayapa-Hasanağa yolunu açtık. Gerçekten çok yüksek bir trafik hacmine sahip olan yolumuz Bursa’mıza güzel hizmetler edecektir, Bursa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi özellikle kamulaştırma problemini, imar problemini hallettiği ölçüde şehrin ulaşımına ve alt yapısına bakanlık olarak katkı sağladıklarını ifade eden Bakan Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bu kapsamda Bursa için üzerine düşeni yapacaklarını ve Kuzey Çevre otoyolunu da mutlaka hayata getireceklerini söyledi.
Konuşmaların ardından gerçekleşen kurdele kesimiyle Çalı-Kayapa-Hasanağa yolunun 2. etabı hizmete açıldı.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Ispartalılar dikkat elektrik kesintisi yaşanacak
Bölgesel

Ispartalılar dikkat elektrik kesintisi yaşanacak

Isparta'da 23 Haziran 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Isparta'da yarın elektrikler kesilecek mi? Isparta'da yarın yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..

23 Haziran İzmir elektrik kesintisi! Nerelerde etkili olacak
Bölgesel

23 Haziran İzmir elektrik kesintisi! Nerelerde etkili olacak

İzmir'de 23 Haziran 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? İzmir ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? İzmir'de yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..

Antalya'da elektrik kesintisi yaşanacak mı?
Bölgesel

Antalya'da elektrik kesintisi yaşanacak mı?

Antalya'da 23 Haziran Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Antalya'da yarın elektrikler kesilecek mi? Antalya'da yarın yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..

23 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! Nerelerde etkili olacak
Bölgesel

23 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! Nerelerde etkili olacak

İstanbul'da 23 Haziran 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? İstanbul'da yarın elektrikler kesilecek mi? İstanbul'da yarın yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..

İzmir su kesintisi! Nerelerde etkili olacak
Bölgesel

İzmir su kesintisi! Nerelerde etkili olacak

22 Haziran Cumartesi Günü İzmir'deki su kesintilerini sizler için derledik. Peki bugün İzmir'in hangi ilçelerinde sular kesilecek. İşte ilçeler ve suların geleceği saatler

Ankara su kesintisi! İşte etkilenecek yerler
Bölgesel

Ankara su kesintisi! İşte etkilenecek yerler

22 Haziran Cumartesi günü Ankara'daki su kesintilerini sizler için derledik. Peki bugün Ankara'nın hangi ilçelerinde sular kesilecek. İşte ilçeler ve suların geleceği saatler.