Burdur / Çavdır

Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM'den Kanser Tarama Seferberliği

Çavdır İlçe Devlet Hastanesi'nde Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi birimi kanser taramalarında emin adımlarla yol alıyor.

Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM'den Kanser Tarama Seferberliği

Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi kanser taramalarında başarılı adımlarla hızla ilerliyor. Kanser taraması yapılmamış Çavdırlı kalmaması hedefiyle ilerleyen Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM Birimi Sağlık Bakanlığı'nın ücretsiz kanser taramaları ile Çavdır merkez ve köy halklarına hizmet vermeye devam ediyor.

Çavdır İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Dilara Genç Demirağ’ın da destekleri ile KETEM Birimi çalışanları Hemşire Arzu Evcil, Hemşire Hazel Zümrütel ve ATT Saniye Terzi’nin üstün çaba ve gayretleri sayesinde temmuz ayından bu yana birebir verilen eğitimler ve bilgilendirmeler doğrultusunda, hedef sayıların da üzerinde bir başarı sergilenerek kanser taramaları yüzlerce kişiye uygulandı. Uygulamalarda 110 kişiye meme kanseri, 82 kişiye rahim ağzı kanseri, 152 kişiye kolon kanseri taraması yapıldı.

Erken teşhis ile tedavisi mümkün olan kanser türlerinden;

50-70 yaş aralığında tüm erkek ve kadın hastalara kolon (kalın bağırsak) kanseri,

30-65 yaş aralığındaki kadın hastalara serviks (rahim ağzı) kanseri Çavdır İlçe Devlet Hastanesi KETEM Biriminde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Yine 40-65 yaş arası kadın hastalara meme kanseri taraması Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’nün gezici mamografi aracı ile belirli aralıklarla ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Daha önce de Çavdır bebeklerine 'HAS' ziyaretler projesiyle gündem olan Çavdır İlçe Devlet Hastanesi, koruyucu sağlık hizmetlerini en iyi şekilde Çavdır halkına tanıtmaya ve uygulamaya büyük bir özveri ile devam ediyor.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'taki feci kazada 1 kişi hayatını kaybetti
Yaşam

Bucak'taki feci kazada 1 kişi hayatını kaybetti

Burdur’un Bucak ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 5 kişinin yaralandığı kazada hastaneye kaldırılan 1 kişi hayatını kaybetti. İşte detaylar...

Bucak'ta hacı adayları uğurlandı
Etkinlik

Bucak'ta hacı adayları uğurlandı

Kurban bayramı öncesi hacı adayları için kutsal yolculuk başladı. Burdur'un Bucak ilçesinden hac kafilesi yola çıktı.

Burdur merkezli operasyonda el konuldu
3. Sayfa

Burdur merkezli operasyonda el konuldu

Burdur merkezli 9 ilde siber dolandırıcılara yönelik operasyonda 13 şüpheli gözaltına alınırken, 1 daire ve 3 otomobile el konuldu.

Burdur'da kaza 2 yaralı yayaya çarptı
3. Sayfa

Burdur'da kaza 2 yaralı yayaya çarptı

Burdur'da elektrikli bisiklet sürücüsünün yayaya çarpması sonucunda meydana gelen trafik kazasında, elektrikli bisiklet sürücüsü ve yaya yaralandı. İşte detaylar...

Bucak'ta kitap şenliği
Etkinlik

Bucak'ta kitap şenliği

Bucak Belediyesi ile Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği Burdur İl temsilciliği organizasyonuyla 2-3-4 Haziran tarihlerinde Kitap Şenliği düzenlendi. İşte detaylar...

İzzet Akbulut ayağının tozuyla önemli göreve seçildi
Bölgesel

İzzet Akbulut ayağının tozuyla önemli göreve seçildi

TBMM'de toplanan CHP Meclis Grubunun yaklaşık iki saat süren toplantısının ardından Burdur Milletvekili İzzet Akbulut CHP Disiplin Kurulu asil üyesi oldu.