Burdur

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, mazbatayı aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur Adliyesinde mazbatasını aldı. Mazbata sonrasında bakın neler söyledi? İşte detaylar...

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, mazbatayı aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur Adliyesinde mazbatasını aldı.

Mazbata almasının ardından açıklamada bulunan Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, "bu memlekete hizmet vermek adına bugün itibariyle bir yolculuğa başlıyoruz." dedi.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Memlekete hizmet vermek adına yolculuğa başlıyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi yeni Milletvekili İzzet Akbulut "Hepinizi saygıyla, selametle, muhabbetle selamlıyorum. Bugün itibariyle vekaletinizi resmen almış bulunmaktayım. Ama şunu çok iyi biliyorum ki asil sizsiniz, vekil benim. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Millete efendilik etmek yoktur, Millete hizmet etmek vardır. Millete hizmet edenler o milletin efendisi olurlar." sözünü her zaman şiar edineceğiz. Bu vatana, bu millete, bu memlekete kalbimizden gönlümüzden yansıtabilmek adına, içimizden geçen hevesi, içimizden geçen aşkı bu memlekete hizmet vermek adına bugün itibariyle bir yolculuğa başlıyoruz. Gazamız mübarek olsun Allah utandırmasın.

"Milletimiz ne derse baş göz üstünedir"

Tabi ki millet milletvekillerini seçti. Şuanda 600 tane milletvekili belli, Pazar günü Cumhurbaşkanımızı ve akabinde bakanlar kurulumuzu da belirleyeceğiz. Tabi ki içimizden geçen o Burdur'umuz için kalbimizden, gönlümüzden geçenleri yapabilmek adına muhakkak ki Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığında tekrar sizinle buluşmayı gönlümden geçiriyorum. Ama takdir milletindir. Egemen kayıtsız şartsız milletindir. Milletimiz ne derse baş göz üstündedir. Ana muhalefet milletvekilliği de en az iktidar milletvekilliği kadar bizim başımızın tacıdır.

"Burdur'u ayağa kaldırmak için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız"

Ama yürekten inanıyorum ki Pazar günü iktidarın milletvekili olarak sizlerle tekrar konuşma yapmak isterim. Tabi ki şunu da her yerde söylüyoruz, Burdur'umuzu Antalya'nın, Isparta'nın, Denizli'nin ve Muğla'nın tam ortasında avantajlı bir bölge ama ne yazık ki en az gelişmiş bir olmasını kabul etmiyoruz. Buna isyan ediyoruz ve Burdur'u ayağa kaldırabilmek için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız. Evet Burdur'da rekor bir oyla, tarihi bir oyla Cumhuriyet Halk Partisi seçimleri tamamladı.

"Bu bir başlangıç"

Bu anlamda gecesini gündüzüne katan Başta benimle birlikte bu yolu yürüyen Hülya Gümüş ve Süleyman Erman arkadaşlarıma, yine bu örgütümüzün başta Kadın ve Gençlik kolları olmak üzere yine millet ittifakımızın çok değerli bileşenleri olmak üzere , o siyasi partilerimizin il başkanları, ilçe başkanları olmak üzere, Yine Cumhuriyet Halk Partimizin İl başkanları, ilçe başkanları, yöneticileri başta olmak üzere, Belediye Başkanım Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Belediye başkanım Mümtaz Şener, uzun süredir bu görevi yapmış Ramazan Kerim Özkan ve Mehmet Göker vekillerime de yürek dolusu teşekkür ediyorum. Bu bir başlangıç bu adımı büyüte büyüte inşallah memleketimiz için daha güzel sonuçları ala ala devam edeceğiz diyorum. Hepinize teşekkür ediyorum."

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

İzzet Akbulut, TBMM'de milletvekili kaydını yaptırdı
Bölgesel

İzzet Akbulut, TBMM'de milletvekili kaydını yaptırdı

14 Mayıs'ta yapılan seçimde CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de kaydını yaptırdı. İşte detaylar...

Vekil İzzet Akbulut, 'Yılgınlık yok çalışmalara devam edeceğiz!'
Bölgesel

Vekil İzzet Akbulut, 'Yılgınlık yok çalışmalara devam edeceğiz!'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, parti yöneticileriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Vekil Akbulut:" Çalışmalarımıza da, mücadelemize de devam edeceğiz." dedi.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut eşiyle birlikte oyunu kullandı
Bölgesel

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut eşiyle birlikte oyunu kullandı

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Cumhurbaşkanlığı genel seçimleri münasebetiyle eşi Esra Akbulut ile birlikte oyunu kullandı. İşte detaylar...

Vekil Akbulut; CHP'de Burdur Türkiye 1'ncisi!
Bölgesel

Vekil Akbulut; CHP'de Burdur Türkiye 1'ncisi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 2. Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Milletvekili İzzet Akbulut'tan, teşekkür mesajı
Bölgesel

Milletvekili İzzet Akbulut'tan, teşekkür mesajı

14 Mayıs'ta yapılan seçimin ardından milletvekili seçilen İzzet Akbulut, teşekkür mesajı yayımladı.

Burdur'un milletvekilleri kim oldu? İşte 3 isim
Bölgesel

Burdur'un milletvekilleri kim oldu? İşte 3 isim

14 Mayıs seçimlerinde Burdur'da oy sayımı tamamlandı. Resmi sayımlara göre seçimde Burdur'da 1. parti olarak tamamlayan AK Parti 2 milletvekili çıkardı.