Burdur

CHP grubundan Başkan Ünal'a teşekkür! “Hor harcanmamıştır, gelir getirmektedir”

Bucak Belediyesi'nde geçtiğimiz hafta belediye binasına asılan borç pankartı ile ilgili CHP Grup Sözcüsü Özcan Duran ve Belediye Başkanı Hülya Gümüş açıklamalarda bulundu.

CHP grubundan Başkan Ünal'a teşekkür! “Hor harcanmamıştır, gelir getirmektedir”

Bucak Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı başlangıcında geçtiğimiz hafta belediye binasına asılan borç pankartı ile ilgili Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ve Bucak Belediye Meclis Üyesi CHP Grubu Sözcüsü Özcan Duran açıklamalarda bulundu.

"Bucak Belediyesinin kaynakları hor harcanmamıştır"

Şeffaf belediyecilik anlayışı adı altında milletimizi bilgilendirmek için bir paylaşım yaptıklarını belirten CHP Bucak Belediye Meclis Üyesi Özcan Duran yaptığı açıklamada, " Bu afişi belediyemize de astık. Bunun ilerleyen dönemlerde de asılmasını arzu ediyoruz. Bizim döneminizin sonu gelmeden de milletimizi bu şekilde şeffaf bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz. Bu tabloyla ilgili bizim çıkarımlarımız Bucak belediyemizin kaynakları hor harcanmamıştır yapılan hizmetler Bucak belediyemize gelir getirmektedir. Bu vesileyle yine geçmiş belediye başkanımız Sayın Emrullah Ünal'a ve ekibine teşekkür etmek isteriz " ifadelerini kullandı.

"Vatandaşın denetlemesi için yapacağız uygulama"

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ise yaptığı konuşmada, " Tabi dışarda ister istemez bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir. Seçim döneminde de hep aynı şeyi söyledim, mitingde de aynı şeyi söyledim. Dedim ki 'şeffaf belediyecilik sözü veriyorum borcumuzu yaptığımız işlemleri ihalelerimizin hepsini asacağım' ve bunu beş sene sonra seçimden önceki haftada yine yapacağım yani bu aslında vatandaşın bizi denetlemesi için yaptığımız yapacağımız bir uygulama olacak.

"Emrullah başkanımız art niyetli başkanlık yapmadı"

Dışardan bize eleştiri geldiğinin de farkındayım hatta izleyenleriniz olmuştur bununla alakalı röportaj da verdik Emrullah başkanımız gerçekten art niyetli bir başkanlık yapmadı yani kendi cebini doldurmadı.

"Hiçbiri kendi üstüne böyle bir arsa geçirmemiştir"

Şöyle de bir soru işareti vardı 'o kadar arsamız satıldı 45 dendi 60 dendi 70 arsamız satıldı' dendi biz bu yüzden satılan arsaları da yayınladık ve 'belediye meclis üyeleri kendi cebini doldurdu' denmişti. Bu yüzden de bu yapılan satışlarda o dönemde görev yapmış hiçbir meclis üyemizin hem AK Parti grubunun hem iyi parti grubundan o dönemde görev yapmış hiçbir kimsenin o arsalarla alakalı bir iletişimi olmamış ve hiçbiri kendi üstüne böyle bir arsa geçirmemiştir " ifadelerine yer verdi.

"AK Parti grubu adına teşekkür ediyorum"

Yapılan olumlu açıklamaların ardından konuşan Bucak Belediye Meclisi Üyesi AK Parti Grubu Sözcüsü Bünyamin Kızıl ise konuşmasında, " AK parti grup adına Özcan beye teşekkür ediyorum biz bu döneme kadar hep şeffaf belediyecilik yönettik bu döneme kadar Bucak'ımız için canla başla çalışmaya devam ettik bundan sonra da bucak için Bucaklı hemşirelerimiz için canla başla faydaları doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Her olumlu çalışmada desteğimizi vereceğiz teşekkür ediyorum toplantımız hayırlara vesile olsun " sözlerini kullandı.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 2
  ALKIŞ
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Önceki dönem Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'dan borç iddialarına yanıt
Bölgesel

Önceki dönem Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'dan borç iddialarına yanıt

Bucak Belediyesi'nin eski başkanı Emrullah Ünal, mevcut belediye başkanı Hülya Gümüş tarafından belediye binasına asılan borçlara ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde...

Bucak'a 5 yılda neler yapıldı! AK Parti borcu da yapılanların güncel değerini de açıkladı
Bölgesel

Bucak'a 5 yılda neler yapıldı! AK Parti borcu da yapılanların güncel değerini de açıkladı

AK Parti Bucak İlçe Başkanlığı binasına 2019 - 2024 yılları arasında belediyeye yapılan hizmetler detaylı olarak asılırken, belediyenin piyasadan alacaklarını da kapsayan borç dökümü afiş olarak asıldı. Ayrıca bu 5 yılda belediyeye kazandırılan taşınmazlar da detaylı olarak aktarıldı.

Burdur Ağlasun Belediyesi'nden birlik ve beraberlik iftarı
Bölgesel

Burdur Ağlasun Belediyesi'nden birlik ve beraberlik iftarı

Ağlasun Belediye'since düzenlenen iftar programı Ramazan Ayının maneviyatında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Bucak Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı! Rozeti Emrullah Ünal taktı
Bölgesel

Bucak Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı! Rozeti Emrullah Ünal taktı

Burdur'un Bucak ilçesinde belediye başkanı seçilen Hülya Gümüş, bugün düzenlenen devir teslim töreniyle görevi teslim aldı.

Emrullah Ünal'dan veda mesajı!
Bölgesel

Emrullah Ünal'dan veda mesajı!

Sosyal medya hesabından veda mesajı paylaşan Bucak Belediyesi eski Başkanı Emrullah Ünal, “Seçimi kazanan kardeşimizi ve ekibini tebrik ediyorum." dedi.

Başkan Ünal'dan Ata Sporuna Destek!
Bölgesel

Başkan Ünal'dan Ata Sporuna Destek!

Burdur Bucak Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Emrullah Ünal ata sporumuz olan yağlı güreşe desteklerini sürdürüyor.