Çıldır İlçe Müftülüğü koordinesinde Türkiye Diyanet Vakfı Çıldır Şubesince "İyilik Paketleri" Türk Diyanet Vakfı görevli ve gönüllüleri tarafından ailelere ulaştırılıyor.
Hayırseverlerin katkılarıyla oluşturulan İyilik Paketleri “Kardeşliğimiz Hayırla Bereketlensin, Beklenen Sensin” sloganıyla ailelere ulaştırılmaya başlandı.
Çıldır İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çıldır Şubesi olarak her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da her alanda vatandaşların hizmetinde olduklarını belirten İlçe Müftüsü Abdullah Doğan, “hayırseverlerimizin destekleriyle yardımlaşma ve dayanışma ayı Ramazan-ı Şerifte “İyilik Paketi” adı altında gıda paketleri ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımızın bu “İyilik Hareketi”ne zekat, fitre ve gıda kolisi ile katkıda bulunmaları halinde bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırma konusunda yardımcı olacağız. Destek veren hayırseverler başta olmak üzere, Türk Diyanet Vakfı gönüllülerine ve din görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Adıyaman’da ikamet eden görme engelli kardeşler Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.
Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemaleddin Ünay, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Gençlik Bilgi yarışmasında Burdur İl Birincisi oldu.
Antalya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi, iftarda yetimler ve ailelerini ağırladı.
Burdur'un Bucak ilçesinde Diyanet Vakfı Bucak Şubesi Kadın Kolları tarafından, Gazze'de zor durumda olan Müslüman kardeşlerimize yardım amacıyla kermes düzenleniyor.
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından lisans ve lisansüstü öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sunabilmek, ilmi faaliyet tecrübesi kazanmalarına imkan sağlamak amacıyla bu 9’uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Sempozyumuna başvurular başladı. Devamı haberimizde...
İlahiyat öğrencileri Diyanet’i yakından tanıdı işte detaylar..
Yorumlar (0)