Şırnak’ın Cizre ilçesinde 21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü farklı etkinliklerle coşku içerisinde kutlandı.
Cizre’de 2018 yılında karakoldan okula dönüştürülen ve 72 özel gereksinimli öğrencinin eğitim gördüğü Özel Eğitim Okulunda düzenlenen 21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, Şube Müdürü Mevlüt Gayirinal, kurum Müdürleri, aileler ve vatandaşlar katıldı.
Programda kısa bir konuşma yapan Cizre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şahan İke, "Bugün Dünya Down Sendrumlular Farkındalık Günü ama farklı farklı engelli guruplarında olan çocuklarımız, gençlerimiz ve öğrencilerimiz var. Bunlarla ilgili de ilçemiz özelinde yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz” dedi.
Konuşmaların ardından program vals gurubu gösterisi, folklör gösterisi, reyhani oyunu, parkur oyunu ve müzik dinletisi ile devam etti. Program sonunda Down sendrumlu çocuklar davetliler ile birlikte okulun bahçesinde davul zurna eşliğinde halay çekerek keyifli bir zaman geçirdi.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)