Karabük’te Cumhuriyetin 100. Yılı çerçevesinde devam eden kutlama etkinliğinde gerçekleştirilen gösteriyle çocuklar hem eğlendi hem de trafik kurallarını öğrendi.
Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde Karabük’te çocuk etkinlikleri düzenlendi. 100. Yıl Kültür Merkezinde Karabük Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çocuklara ilizyon, palyaço şovu ve köpek gösterileri gibi etkinlikler sergilendi.
Öte yandan tiyatro gösterisi olarak düzenlenen yarışmada çocuklar hem eğlendiler hem de trafikteyken uymaları gereken kuralları öğrendiler.
Etkinlikte konuşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, trafik ile ilgili yapılan faaliyetlerde hedef kitlelerinin çocuklar olduğunu belirterek, “İnşallah burada öğrendikleri bilgiler kalıcı olur. Ebeveynlerini de trafik kuralları ile ilgili dalgınlıklarında inşallah çocuklarımız uyarıcı olur. Bundan sonra herkese trafikte güvenli sürüşler diliyorum” dedi.
Konuşmanın ardından polis köpeğinin gösterisi çocuklar tarafından büyük beğeni topladı.
Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na Kayseri'den 1 olimpik, 2 de paralimpik olmak üzere toplam 3 sporcu katılacak. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Sporcularımız, ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirecekler” dedi.
Bolu'da 3 katlı boş dairenin garaj kısmında oyun oynayan çocuklar tarafından yangın çıkarıldı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda cimnastikte Türkiye'yi temsil edecek Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı sporcuları Ferhat Arıcan, Adem Asil, Ahmet Önder, İbrahim Çolak ve Emre Dodanlı, Fransa'ya törenle uğurlandı.
Yağmur yağışının ardından sıcak yaz aylarının kendini iyice hissettirdiği Bayburt’ta, sürü sahipleri küçükbaş hayvanların kırkımına başladı.
Tunceli'de koyun sürüsündeki 43 hayvan birbirini takip ederek kayalıklardan atladı. 43 koyun telef oldu.
Mardin Vali Yardımcısı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Gaziantep Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar Koyun, Mardin Vali Yardımcısı olarak atandı.
Yorumlar (0)