Burdur / Bucak

ÇOCUKLAR ÇOŞKUYU ZİRVEYE TAŞIDILAR

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dolayısıyla tüm Türkiye balkonlardan İstiklal Marşı’nı söyledi.

ÇOCUKLAR ÇOŞKUYU ZİRVEYE TAŞIDILAR

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dolayısıyla tüm Türkiye balkonlardan İstiklal Marşı’nı söyledi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bucak’ta da söylenen İstiklal Marşına Bucaklı vatandaşlar balkonlardan eşlik ettiler. Bucak Yeni Mahalle 1248 Sokakta yapılan Programa Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Bucak İlçe Jandarma Komutanı, Bucak Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Erdoğan,  İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, CHP Bucak İlçe Başkanı Avukat Ahmet Sedat Oktay, Yeni Mahalle Muhtarı Abdurrahman Demir ve mahalleli vatandaşlar balkonlardan eşlik etti.

Bucak Kaymakamlığı Sekreteryası Cemal Acar’ın sunuculuğunu yaptığı programda, çocuklar balkonlardan şiir ve marşlar okudu. Saatlerin 21:00’ı göstermesiyle 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı hep bir ağızdan söylendi.

İstiklal Marşının ardından Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu konuşma yaptı. Yapılan konuşmada, Kıymetli anne babalar, kıymetli velilerimiz, sevgili çocuklarımız bugün Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin ait olduğu ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Biz arzu ederdik ki bugünü sizlerle beraber kent meydanında bu çoşkuyu yaşamak isterdik ancak hepimizin bildiği gibi biz evlerimizdeyiz dışarıya çıkamıyoruz bu çoşkuyu meydanlarda yaşayamadık. Ama siz bu çoşkuyu evlerinizin balkonlarını apartmanlarınızı  bizlere de yaşatmış oldunuz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını siz çocuklara armağan etmişti biliyorsunuz. Bu güzel günü önümüzdeki yıl büyük bir çoşku ve mutluluk içerisinde meydanlarda kutlamış olacağız. Daha sağlıklı günler için evlerimizde kapalı kaldık ve salgınla mücadeleyi Türkiye olarak devletimiz ve milletimiz birlikte en güzel şekilde yürütüyoruz. Umut ediyorum ki en kısa zamanda bu hastalıkla mücadelede başarılı olup eskiden olduğu gibi okullarımıza geri döneriz. Sizlerin okullarınızı, öğretmenlerinizi,sınıflarınızı ve arkadaşlarınızı özlediğinizi biliyorum. Ama bu güzel anlar ve sınıflarınıza aynı şekilde dönebilmek için evde kalmaya devam edelim ki sağlıklı günlerde tekrar aynı şekilde buluşabilelim. Bizlere bu çoşkuyu yaşattığınız için evlerinizin balkonlarından bizleri selamladığınız için teşekkür ediyoruz. Öncelikle anne babalarımıza, devletimizin bütün organlarına, vefa sosyal destek gruplarına, belediyelerimize, çalışan emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz ifadelerini kullanarak 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağına uymalarını ve sokağa çıkma yasağı bulunmayan vatandaşlara da dışarı çıkmamak için gayret olmalarını isterken, birlikte olabilmek daha yakın temas kurabilmek için bu kurallara uymalıyız diyerek tekrar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak “YAŞASIN ÇOCUKLARIMIZ YAŞASIN TÜRKİYE” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu’nun konuşmasının ardından, 5 dakika boyunca bayraklar havalandı ve çocuklar ellerindeki bayrakları salladı. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sloganlarının ardından, hep birlikte dua edildi.

Duanın ardından Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Sayın Kaymakamım, protokolümüzün değerli üyeleri, çok kıymetli mahalle sakinlerimiz hepinizi saygı, sevgiyle selamlıyor, hayırlı akşamlar diliyorum. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletindir sözlerinin anlamı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en duygularımla kutluyorum. Bugün aynı zamanda Ramazan Ayının ilk gününe başlangıç günüdür. Bu vesileyle sizlerin, ülkemizin ve bütün islam aleminin Ramazanını kutluyorum. Çocuklarımız salgın hastalık sebebiyle bu bayramı meydanlarda kutlayamadılar fakat biz protokol üyeleri olarak çocuklarımıza gelerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramımızı burada kutladık. Ümit ediyorum ki salgın hastalığın sona ermesiyle daha güzel bayram ve kutlamalarda beraber olmak dileğiyle hepinize hayırlı akşamlar diliyorum sözlerini kullandı.

İki apartmanda yaşayan çocukların ve ailelerinin birlikte organize ettiği program Ramazan ve Cuma ilk gecesi dualarla sona erdi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

BUCAK’TA MİNİKLER ŞİİR OKUYARAK 23 NİSAN’I KUTLADILAR
Bölgesel

BUCAK’TA MİNİKLER ŞİİR OKUYARAK 23 NİSAN’I KUTLADILAR

Covid-19 Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine engel olamadı.

Erol Tanrıkulu, Bucak'a veda etti Veda Yemeğinde buluştular
Bölgesel

Erol Tanrıkulu, Bucak'a veda etti Veda Yemeğinde buluştular

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Antalya Vali Yardımcılığı'na atanması nedeniyle düzenlenen veda yemeği ile Bucak'tan ayrıldı. İşte veda yemeği detayları...

 Antalya Valisi Hulusi Şahin Vali yardımcılarının Görevlerini Belirledi
Yerel Yönetim

Antalya Valisi Hulusi Şahin Vali yardımcılarının Görevlerini Belirledi

Ersin Yazıcı’nın yerine Hulusi Şahin’in gelmesinin ardından çok sayıda Vali Yardımcısının sorumluluk alanlarını belli oldu. Valilikten yapılan açıklamaya göre Gülher Sinem Büyüknalçacı ve Nurullah Kaya’ya bağlı birimler ise henüz belli olmadı.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Antalya Vali yardımcılığına atandı
Bölgesel

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Antalya Vali yardımcılığına atandı

Burdur'un Bucak ilçesinde 4 yıldır görev yapmakta olan Erol Tanrıkulu, Antalya Vali Yardımcısı olarak atandı. İşte detaylar...

Bucak Kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam
Bölgesel

Bucak Kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam

Bucak ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Ordu Vali Yardımcısı Bayram Gale Bucak Kaymakamı olarak atandı.

Bucak'tan giden savcı ve hakimler için yemek programı
Bölgesel

Bucak'tan giden savcı ve hakimler için yemek programı

Hakimler ve Savcılar Kurulu kararnamesi ile görev yeri değiştirenler için yemek düzenlendi.