Manisa

Çocuklara Camiyi Sevdiren İmam

Manisa’da kırsal bir mahallenin cami imamı yaz döneminde düzenlenen Kur’an kursuna çocukların ilgisini çekebilmek için çeşitli yarışmalarla kursu daha da cazip hale getirdi. Devamı Haberimizde....

Çocuklara Camiyi Sevdiren İmam

Manisa’da kırsal bir mahallenin cami imamı yaz döneminde düzenlenen Kur’an kursuna çocukların ilgisini çekebilmek için çeşitli yarışmalarla kursu daha da cazip hale getirdi. Düzenlenen yarışmalarda çocuklara hayırsever mahalle halkının da desteğiyle hediyeler dağıtan imam, çocuklarla futbol maçlarına da katılarak hayatın her alanında çocuklarla camiyi buluşturmayı başardı.
Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Baktırlı Mahallesi Camii’nde, yaz Kur’an kursu etkinlikleriyle çocuklar camiye severek gidiyor. Düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren çocuklara ise çeşitli ödüller veriliyor.
Okulların kapanmasıyla camileri şenlendiren çocuklar, Kur’an-ı Kerim ve ilmihal bilgilerinin yanı sıra düzenlenen yarışmalarla yaz tatilini eğlenceli hale getiriyor. Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Baktırlı Mahallesi Camisi’ne gelen çocuklarla yakından ilgilenen Cami İmamı Mustafa Kösece, çocukları camiye ısındırmak için elinden geleni yapıyor. Hayırsever mahalle sakinlerinin desteğiyle, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması sonucu birinci olan öğrenciye bisiklet, 6 kişiye de para ödülü verildi. Ayrıca ezan okuma yarışması ve bilgi yarışması gibi değişik yarışmalar düzenlenerek yine dereceye giren çocuklara ödüller verildi. Yarışmalara, Turgutlu Müftülüğü Şube Müdürü Lütfi Elmas da jüri üyesi olarak katılarak destek sağladı. Cami İmamı Mustafa Kösece, sadece yaz Kur’an kursunda değil, diğer günlerde de çocuklarla futbol müsabakaları düzenleyerek gençleri camiye çektiklerini söyledi.

"Önemli olan teşvik etmek"
Sadece çocukların değil, mahalle sakinlerinin de gönlünde taht kuran İmam Kösece, "Çocuklara camiyi nasıl sevdirebiliriz, bunun çabası içinde olduk. Okullar kapandıktan sonra çocuklar bir boşlukta olabiliyor. Camilerde yaz Kur’an kursları başlıyor. Bu kurslar başlayınca çocuklara camiyi nasıl sevdiririz kurslara katılımı nasıl artırırız diye düşündük. Çeşitli yarışmalar yaptık. Ezanı güzel okuma, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması ve bilgi yarışması yaptık. Ödüllü yarışmalar düzenledik. Ezan yarışmasında 20 yarışmacımız vardı. 4 yaşındaki çocuk bile yarışmaya katıldı. Önemli olan teşvik etmek. Oyunlarla, eğlencelerle maç yaparak, bu şekilde güzel bir yaz dönemi geçiriyoruz. Geçen sene de böyleydi. Çocuklar da severek, isteyerek camiye geliyorlar. Hayırseverlerimize de çok teşekkür ediyoruz. Hediyeler veriyorlar, para ödülleri veriyorlar, bisiklet veren oldu. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Milyonlarca euro verdiler evini satmadı! Bakın sebebi neymiş
Bölgesel

Milyonlarca euro verdiler evini satmadı! Bakın sebebi neymiş

Ünlü Yunan armatör Aristotle Onassis'in doğduğu ev, bir süre önce Onassis Vakfı tarafından satın alınmak istendi ancak aile, evi satmama kararı aldı.

85 yaşındaki Mihriye Yalazı Yunan Bayrağı Dalgalanmasın diye evini Satmadı
Yaşam

85 yaşındaki Mihriye Yalazı Yunan Bayrağı Dalgalanmasın diye evini Satmadı

Yunan armatör Aristotle Onassis'in doğduğu ev olarak bilinen tarihi evini, Onassis Vakfı'nın 3 milyon Euro'luk (yaklaşık 90 milyon lira) teklifine rağmen satmadı.

Manisa Sarıgöl’de motosiklet kazası: 2 yaralı
3. Sayfa

Manisa Sarıgöl’de motosiklet kazası: 2 yaralı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği motosikletin tarlaya devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı. Devamı haberimizde..

Alaşehir'de Yanan evden anne ve çocukları son anda kurtarıldı
3. Sayfa

Alaşehir'de Yanan evden anne ve çocukları son anda kurtarıldı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde gece saatleri çıkan yangında tek katlı bir ev yanarak küle döndü. Devamı haberimizde..

Manisa Kula kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ömer Ahmet Özdemir kimdir?
Bölgesel

Manisa Kula kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ömer Ahmet Özdemir kimdir?

Kula ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Trabzon Arsin Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Manisa Kula Kaymakamı olarak atandı.

Turgutlu'da 7 kişinin yaralandığı kazadan fotoğraflar
3. Sayfa

Turgutlu'da 7 kişinin yaralandığı kazadan fotoğraflar

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı. Kazada 7 kişi yaralandı.