Türkiye'nin tek su ürünleri fuarı olan Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşletme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, 3 Kasım Çarşamba günü açıldı.
Bu yıl 10. kez düzenlenen ve balıkçılık sektörünün tüm bileşenlerinin bir araya geldiği fuar, 5 Kasım Cumartesi gününe kadar açık olacak. Fuar İzmir Gaziemir Alanı'nda düzenlenen fuarda ziyaretçiler, sektördeki en yeni ürün ve teknolojileri bir çatı altında izleme fırsatı bulacak, vizyonlarını ve işlerini geliştirme fırsatı yakalayacak.
Fuarda konuşma fırsatı bulduğumuz Kılıç Holding Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı sayın Emre Şen , fuara ilginin yoğun olduğunu belirterek firmaları hakkında şu kısa bilgiyi paylaştı: "Firma olarak çupra ve levrek üretiminde dünya lideriyiz. Türk somunu ve alabalıkta da hem ülke olarak hem de firma olarak güçlü adımlarla ilerliyoruz. Üretiyoruz, durmadan üretmeye devam edeceğiz."
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Isparta'da bulunan Osmanlı tapusu, 64 yıl sonra mirasçılarına büyük bir sürpriz yaptı. Tarihi konak ve hamamın mülkiyeti, 7,5 milyon dolar değerinde.
Yorumlar (0)