Antalya

Dairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiası

Antalya’da piyasada değerinin altında ev almak için bir kooperatifle anlaşan onlarca kişi, 2 ay içerisinde daireleri teslim edilmeyince dolandırıldıklarını anladı.

Dairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiası

Antalya’da piyasada değerinin altında ev almak için bir kooperatifle anlaşan onlarca kişi, 2 ay içerisinde daireleri teslim edilmeyince dolandırıldıklarını anladı. Kooperatif yetkililerinin 30 daireyi emlakçılar aracılığıyla 200-300 kişiye sattığı iddia edilirken, aradan geçen 1 yıla rağmen teslim edilmeyen dairelerin yanına gelen mağdurlar evlerini dışarıdan izlemekle yetindi.
Antalya’da yaşayan ve içerisinde yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu onlarca kişi geçen yıl Mayıs ayında piyasada değerinin altında bulunan evleri almak için kooperatif yetkilileriyle iletişim kurdu. Kooperatiften ev almak için talepte bulunan vatandaşları Kepez ilçesi Ünsal Mahallesi'nde bir inşaata yönlendirdi. Dairelerin ise 2 ay sonra teslim edileceği söylendi. Bunun üzerine birçok kişi yatırım yapmak için daireleri satın aldı.

30 dairenin 200-300 kişiye satıldığı iddia edildi

Evlerin satışı için de kişilere noter huzurunda kooperatif hissesi satışı yapıldı. Hisse satışıyla emlakçı tarafından yine noter huzurunda 'ileriye dönük borcu yoktur' yazılı evrak verildi. Aradan geçen 1 yıla rağmen evlerinin teslim edilmediğini ve inşaatta ilerleme olmadığını gören vatandaşlar şikayette bulundu. Yapılan incelemede inşaat alanında bulunan 30 dairenin 200-300 kişiye satıldığını iddia edildi. Dava sürecinin devam ettiği olayda bugün inşaat önüne gelen yaklaşık 15 kişi basın açıklaması yaparak kendilerine yardım edilmesini istedi.

"1 yıl oldu ne daire teslim edildi, ne de bize bir şey diyen oldu"

Daireyi geçen yıl Mayıs ayında emlakçıdan satın aldığını belirten Nurettin Ahmet, “Emekli oldum, kendime ait bir evde oturmak istedim. Bize buraya gelerek daireyi de gösterdiler. 1 yıl oldu ne daire teslim edildi, ne de bize bir şey diyen oldu. Ne zaman buraya gelsek müsait olmadıklarını söylüyorlar. Bu işin sonunun nereye gideceğini bilmiyorum. Birçok aile mağdur oldu. Bu insanlar kirada oturmaya devam ediyorlar. Biz ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Bize 2-3 ay içerisinde biteceklerini söylediler. Aynı daireyi birden fazla kişiye satmışlar. Biz dolandırılırdık, hakkımızı istiyoruz. Yardım istiyoruz, şu an en az 7-8 bin TL kira veriyoruz. Biz 600 bin TL ödeme yaparak daireyi satın aldık. Parasını kendi elimle ödedim, bütün belgelerim elimde mevcuttur. Her gün yeni bir bahane üretiyorlar, çözüm istiyoruz” sözlerine yer verdi.

"Adamlar bizi resmen dolandırdı, başkalarına da satmışlar"

Bir başka mağdur Veli Alihanoğlu, “Mayıs sonu gibi daireyi kooperatiften aldım. Ağustos sonuna inşaatın biteceğini ve tapuların dağlatılacağını söylediler. Biz güvendik, mağdur olduk. Herkes 10 bin TL kirada oturmaya devam ediyor. Biz yardım istiyoruz, gerekli yerlere şikayetlerimizi yaptık. Kendi evimizde oturmak istiyoruz, tapularımız teslim edilmedi. Adamlar bizi resmen dolandırdı, başkalarına da satmışlar. Ben 500 bin TL’ye satın aldım” dedi.

"Bize dairelerin Ağustos ayında teslim edeceklerini söylediler"

Saniye İsmail ise, “Bize dairelerin Ağustos ayında teslim edeceklerini söylediler. Ama bizi mağdur ettiler, tapular verilmedi. Daireler daha bitmemiş, daire kanser hastası annem adına alınmıştı. Ben hakkımızın verilmesini istiyorum” açıklamasına yer verdi. Davanın süreci hakkında bilgi veren Avukat Erol Atasoy ise şu bilgileri verdi:

“Burada 30 daire bulunuyor. Kooperatif yetkilileri 30 daireyi emlakçılar aracılığıyla 200-300 kişiye satmış. Hukuki süreç devam ediyor. Uzun sürecek gibi görünüyor. Kooperatif başkanının tutuklu olduğunu biliyorum. Bu kooperatifin başka illerde de dolandırıcılık olayı konuşuluyor. Dosyaya gizlilik kararı eklendi. Biz mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz.”

Öte yandan, açıklamanın ardından inşaat alanına girerek evlerini kontrol etmek isteyen mağdurlar, görevli bekçi tarafından içeriye alınmadı. Bunun üzerine mağdur vatandaşlar bahçenin dışarısından evlerine bakmakla yetindi.

Dairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiasıDairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiasıDairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiasıDairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiasıDairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiasıDairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiasıDairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiasıDairelerin 200 - 300 kişiye satıldığı iddiası

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Elektronik mağaza işleten çift, 43 bin 550 liralık eşyanın parasını alamadıkları iddiasıyla şikayetçi oldu
3. Sayfa

Elektronik mağaza işleten çift, 43 bin 550 liralık eşyanın parasını alamadıkları iddiasıyla şikayetçi oldu

Antalya’da elektronik mağaza işleten çift, tanıdık vasıtasıyla kendilerine ulaşan bir kişinin 43 bin 550 liralık elektronik eşya satın alıp ödemesini gerçekleştirmediği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Burdur Eczacı Odası Sahada! Başkanlara ziyaret turu
Bölgesel

Burdur Eczacı Odası Sahada! Başkanlara ziyaret turu

Burdur Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ferdi Demirol ve Yönetim Kurulu, Yeşilova, Tefenni ve Çavdır ilçelerine ziyaretlerde bulundu.

Isparta'da otomobiller çarpıştı! Sürücüler yaralandı
Bölgesel

Isparta'da otomobiller çarpıştı! Sürücüler yaralandı

Isparta'nın Gülevler Mahallesi'nde meydana gelen trafik kazasında 2 sürücü yaralandı. Detaylar haberimizde...

Artık çevre illere gitmenize gerek yok! Yağmur Beauty yetkilendirildi! Ayrıca kampanyayı kaçırmayın
Tanıtım

Artık çevre illere gitmenize gerek yok! Yağmur Beauty yetkilendirildi! Ayrıca kampanyayı kaçırmayın

Yağmur Beauty, Bucak'ta Güzellik Uzmanı, Estetisyen, Makyaj Uzmanı ve 4. Seviye Lazer Epilasyon Uzmanlığı Belgesi almak için sınav merkezi yetkisi aldı! Hemen yeni lazer epilasyon cihazıyla tanışma kampanyasından yararlanın!

Bucak'ta emniyetten sıkı denetim! Hepsini topluyorlar
Bölgesel

Bucak'ta emniyetten sıkı denetim! Hepsini topluyorlar

Burdur'un Bucak ilçesinde motosiklet kazalarının artması üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından plakasız motosikletler üzerinde çalışma başlatıldı.

Antalya Isparta yolunda üzen haber! 4 aylık bebek hüzne boğdu
Bölgesel

Antalya Isparta yolunda üzen haber! 4 aylık bebek hüzne boğdu

Isparta-Antalya karayolunda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı. 4 aylık bebek hayatını kaybetti.