Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi Dekanı ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serkan Bertan’ın yürütücüsü olduğu “Denizli Sesli Rehber” projesi tamamlandı.
PAÜ Turizm Fakültesi Dekanı ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serkan Bertan’ın yürütücülüğünü yaptığı “Denizli Sesli Rehber” projesinde Denizli gastronomi haritası, yürüyerek Denizli şehir turu, somut olmayan kültürel miras haritası, müze haritası, antik kentlerin kısa/uzun tur haritaları, bisikletle Denizli şehir turu, gizli kalmış köyler haritası oluşturuldu.
“Denizli Sesli Rehber” adlı projede, sürdürülebilir turizm anlayışı ile Denizli turizm potansiyelinin geliştirilmesi amaçlandı. Proje kapsamında yürüyerek/bisikletle şehir turu, somut olmayan kültürel değerler, tarihi camiler, yaşayan insan hazineleri, kervansaraylar, gizli kalmış köyler, müzeler, tarihi/antik kentler ve yapılar, mağaralar, yaylalar, kanyonlar, vadiler, şelaleler, balon/yamaç paraşütü, temalar olarak belirlendi. Denizli ili yöresel lezzetleri ise çorbalar, etli, sulu, sebzeli, zeytinyağlı yemekler, hamur işi, börekler ve ekmekler; salatalar/ yoğurtlar, turşular ve tatlılar olarak proje kapsamında ele alındı. İHA
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)